Awantura na sesji sejmiku. Przewodniczący chciał odebrać głos posłowi

Musisz przeczytać

Burzliwa dyskusja na sesji małopolskiego sejmiku na temat zmian w uchwale antysmogowej. Do najostrzejszego spięcia doszło między przewodniczącym sejmiku Jan Tadeuszem Dudą a posłem Aleksandrem Miszalskim. Prowadzący obrady chciał odebrać głos parlamentarzyście.

Od kilku godzin trwa sesja małopolskiego sejmiku, której najważniejszym punktem jest uchwała wydłużająca czas na likwidację kopciuchów. Dyskusja jest burzliwa, pełna ostrych wypowiedzi – zarówno pod adresem zwolenników zmiany w uchwale antysmogowej, jak i ich przeciwników. Do najostrzejszego spięcia doszło między prowadzącym obrady przewodniczącym sejmiku Janem Tadeuszem Dudą z Prawa i Sprawiedliwości a poseł Koalicji Obywatelskiej Aleksandrem Miszalskim.

Poseł zarzucił ojcu prezydenta Andrzeja Dudy, że jako naukowiec, profesor Akademii Górniczo-Hutniczej podważa wyniki naukowych badań na temat szkodliwości smogu. – Jest pan bezczelny! – ripostował przewodniczący sejmiku i zaprzeczał stwierdzeniu posła. – Odbieram panu głos – stwierdził w pewnej chwili prowadzący obrady (z sali padły brawa), ale ostatecznie tej groźby nie spełnił. – Będziecie odpowiedzialni za każdą śmierć z powodu smogu – grzmiał poseł do radnych PiS. – To wy będziecie odpowiedzialni za śmierć tych, którzy umrą z zimna – odparł Jan Tadeusz Duda.

Kilkadziesiąt minut później prowadzący obrady przeprosił za to, że się uniósł. – Ale jestem za stary na to, by mnie obrażano, jestem za stary i nie wytrzymuję, gdy mnie ktoś obraża – tłumaczył i zasugerował, że może z tego powodu nie nadaje się na pełnioną funkcję.

Dyskusja wciąż trwa (Sejmik Województwa Małopolskiego – transmisja z sesji na żywo w serwisie eSesja.tv). Może potrwać jeszcze kilka godzin. Wynik głosowania jest przesądzony – uchwała antysmogowa zostanie zmieniona, kopciuchy będą dymić dłużej co najmniej o rok, a może i o dwa lata, bo i taka poprawka będzie rozpatrywana.

(GS)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca