Awaria aplikacji do wypożyczania miejskich rowerów. „Dotyczy użytkowników systemu Android”

Trwa naprawa aplikacji umożliwiającej korzystanie z darmowych rowerów na parkingach Park&Ride. 

Od kilku dni użytkownicy miejskich rowerów skarżyli się na problemy w wypożyczaniu rowerów Park&Bike.  Błędy miały sie pojawiają się przy zmianie trybu pauzy w tryb wypożyczenia. Dotyczyło to głownie użytkowników systemu Android.

Zarząd Transportu Publicznego przekazał, że dziś, 29 maja aplikacja do obsługi systemu zostanie aktualizowana.  – Wówczas problem ma być naprawiony – deklaruje ZTP.  

Park-e-Bike to system miejskich rowerów publicznych, dostępnych bezpłatnie na parkingach Park&Ride: Czerwone Maki, Kurdwanów, Mały Płaszów oraz Nowy Bieżanów.

Z rowerów Park-e-Bike można korzystać na terenie Krakowa oraz Skawiny. Tam też można zostawić sprzęt w ciągu dnia (np. na czas pracy), w trybie postoju, w dowolnym ogólnodostępnym punkcie. Nie można zostawiać tych rowerów na terenach zamkniętych (m.in. w budynkach), natomiast wyjazd poza strefę spowoduje zablokowanie sprzętu. Do stacji systemu rower Park-e-Bike musi wrócić najpóźniej wieczorem tego samego dnia, kiedy został wypożyczony. Stacje są czynne we wszystkie dni tygodnia w godzinach od 6.00 do 21.00. Sprzęt można najpóźniej wypożyczyć do godz. 20.00, natomiast zwrócić trzeba do godz. 21.00. Brak zwrotu roweru będzie skutkował m.in. zablokowaniem konta użytkownika.

Tymi rowerami możesz jeździć tylko na terenie Krakowa oraz Skawiny

Najnowsze

Co w Krakowie