Awaryjna naprawa mostu Zwierzynieckiego. Konieczna wymiana dylatacji

Dziś na moście Zwierzynieckim rozpoczęła się awaryjna wymiana dylatacji. Prace miały zacząć się niecałe dwa tygodnie temu jednak po interwencji prezydenta Kuliga zostały wstrzymane.  Na moście, który jest alternatywną przeprawą dla remontowanego mostu Dębnickiego, miały być zwężenia i spore utrudnienia. Miasto podjęło jednak decyzję o wstrzymaniu prac. Robotnicy mieli rozpocząć prace dopiero gdy zakończy się remont mostu Dębnickiego.

O tym, że Zarząd Dróg Miasta Krakowa zaplanował remont dwóch ważnych przepraw przez Wisłę jednocześnie, pisaliśmy w ubiegłym miesięcy kilkukrotnie. Opóźnienie w zakończeniu remontu Mostu Dębnickiego nałożyło sie na rozpoczęcie awaryjnej naprawy sąsiedniej przeprawy przez Wisłę czyli mostu Zwierzynieckiego. Drogowcy planowali wymienić całą dylatacje na moście. To wiązałby sie z  koniecznością  wprowadzenie zmian w organizacji ruchu drogowego oraz jeszcze większymi utrudnieniami dla kierowców z tej części Krakowa. 

Na szczęście tak się stało. Do sprawy odniósł się prezydent Krakowa Andrzej Kulig i zarządził wstrzymanie prac. – Zażądałem równocześnie natychmiastowego przerwania prac awaryjnych na dylatacji mostu Zwierzynieckiego, który jest alternatywną przeprawą dla kierowców poruszających się po mieście. Roboty te będą kontynuowane w dogodniejszym terminie, po zakończeniu remontu mostu Dębnickiego – podkreślał Andrzej Kulig.

Zamieszanie z remontami mostu Dębnickiego i Zwierzynieckiego. Wiceprezydent Kulig nakazuje wstrzymanie prac

Most Dębnicki udało się otworzyć pod sam koniec listopada. To oznacza, że teraz drogowcy mogą przystąpić do prac na sąsiedniej przeprawie. Utrudnienia potrwają trzy dni. W pierwszej kolejności drogowcy przystąpią do usunięcia starej taśmy dylatacyjnej oraz usunięcia zanieczyszczeń. Potem zamontowana zostanie nowa wkładka.

Prace realizowane będą przy zamknięciu pojedynczych pasów ruchu w danym kierunku. Przejezdność w obu kierunkach będzie zachowana, będzie jednak obowiązywać ograniczenie prędkości do 40 km/godz.

Jak informuje Zarząd Dróg Miasta Krakowa prace potrwają do środy, 6 grudnia. Dzisiaj i jutro  prace prowadzone będą na jezdni w stronę centrum. W środę prace będą sie toczyć na jezdni  w stronę ul. Księcia Józefa . ZDMK zastrzega, że harmonogram uzależniony jest od warunków pogodowych.

Jarek Strzeboński 

2 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie