Aż 10 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Małopolsce

Koronawirus / fot. KRKnews.pl

W Małopolsce mamy już 43 chorych na koronawirusa. Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych dziesięciu osób.

– Potwierdzenia dotyczą mieszkańców powiatu myślenickiego: kobiety i mężczyzny w sile wieku oraz niepełnoletniego. Badania potwierdziły zakażenie także u dwojga mieszkańców powiatu wadowickiego (kobiety i mężczyzny w sile wieku) oraz dwojga niepełnoletnich mieszkańców powiatu nowosądeckiego, a także młodej kobiety z powiatu brzeskiego. Wszyscy czują się dobrze. Będą przebywać w izolacji domowej – informuje biuro prasowe wojewody małopolskiego.

– Zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 stwierdzono również u kobiety w sile wieku z powiatu wadowickiego oraz mężczyzny w sile wieku z powiatu gorlickiego. Te dwie osoby zostały skierowane do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, ich stan jest stabilny – dodają urzędnicy wojewody.

Aktualnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 43 osób.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 25 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 10 osób z województwa małopolskiego, 8 osób z województwa dolnośląskiego, 6 osób z lubelskiego oraz 1 osoby z województwa. kujawsko – pomorskiego. W Polsce jest już 799 zakażeń koronawirusem, tylko dziś potwierdzono 50 przypadków.

GS

Koronawirus w Krakowie. To nie będzie ostatni tydzień ograniczeń, zakazów i trudności. Musimy wytrzymać. Mimo wszystko

Zobacz także