Barbara Nowak o słowach Donalda Tuska: Głupie to

Podczas swojej wizyty w Krakowie Donald Tusk skrytykował obecna władzę m.in. za cenzurowanie kultury. Zasugerował, że gdyby Tamara Łempicka tworzyła dzisiaj, ludzi pokroju małopolskiej kurator oświaty Barbary Nowak albo zabroniliby jej tworzyć, albo zamknęliby jej wystawę. „Głupie to” – skomentowała na Twitterze Barbara Nowak.

Donald Tusk na piątkowej konferencji prasowej w klubie Pod Jaszczurami przyznał, że przyjechał do Krakowa m.in. zobaczyć wystawę Tamary Łempickiej w Muzeum Narodowym. – Gdyby Łempicka tworzyła dziś, jestem przekonany, że albo kurator Nowak, albo kardynał Jędraszewski, albo minister Ziobro, ktoś z tej trójki, znaleźliby powód – albo żeby zabronić jej twórczości, albo zamknąć jej wystawę – powiedział lider Platformy Obywatelskiej.

Jego słowa skomentowała na Twitterze małopolska kurator oświaty Barbara Nowak, przywołana w wypowiedzi Donalda Tuska. „Niejaki ekspert od „polskość, to nienormalność”, a zarazem „Koneser” wszelkich sztuk, przyjechał do Krakowa i poczuł się w obowiązku poinformować społeczeństwo, co według niego o Tamarze Łempickiej myślą ks. Abp Marek Jędraszewski, minister Ziobro i ja. Głupie to” – czytam we wpisie Barbary Nowak.

Jak zwykle wpis małopolskiej kurator oświaty wzbudził duże i skrajne emocje. Od poparcia dla Barbary Nowak po ostrą i częstoi niecenzuralna krytykę.

(red)

1 KOMENTARZ

Najnowsze

Co w Krakowie