Barbara Nowak złożyła mandat radnej. „Zdrajcy”

Była kuratorka oświaty województwa małopolskiego, Barbara Nowak, która w ostatnich wyborach samorządowych zdobyła mandat radnej, zrezygnowała z niego po dzisiejszych – skutecznych – wyborach marszałka województwa.

Po czwartkowym posiedzeniu sejmiku, podczas którego na marszałka województwa małopolskiego wybrano Łukasza Smółkę, Barbara Nowak nieoczekiwania przekazała, że postanowiła zrezygnować z mandatu radnej.

Barbara Nowak oświadczyła, że jej decyzja jest podyktowana sytuacją w małopolskich strukturach PiS i w sejmiku. — Dla mnie zdrada to zdrada. Nie po drodze mi z takim układem — mówiła Nowak — Nie jest wszystko w porządku — oświadczyła i podkreśliła, że „buntownicy powinni ponieść konsekwencje”.

Jak wyjaśniła Nowak, jej decyzja jest związana z tym, że przez ostatnie trzy miesiące trwała „gorsząca sytuacja”, polegająca na tym, że na marszałka nie była wybierana osoba (poseł Łukasz Kmita), rekomendowana przez Jarosława Kaczyńskiego. Dodała, że jej decyzja nie jest wyrazem sprzeciwu wobec nowego zarządu województwa i z nikim wcześniej jej nie konsultowała. 

Marszałkiem województwa małopolskiego został Łukasz Smółka, mimo że wcześniej pięciokrotnie radni PiS próbowali przeforsować kandydaturę posła PiS i byłego wojewody Łukasza Kmity, popieranego przez Jarosława Kaczyńskiego.

Za szóstym podejściem radni zdecydowali. Łukasz Smółka nowym marszałkiem Małopolski

Najnowsze

Co w Krakowie