Bardzo mocne zarzuty wobec kardynała Dziwisza. „Jest bezkarny, bo za dużo wie”

Musisz przeczytać

– Stanisław Dziwisz jest bezkarny, bo wie za dużo – powiedział prof. Tomasz Polak, były duchowny, a obecnie naukowiec. Następnie zarzucił mu m.in. nepotyzm.

W ostatnim dniach głośno jest o kardynale Dziwiszu, który jest oskarżany o ukrywanie pedofilii w kościele. Ostatnio prokuratura w Krakowie odmówiła wszczęcia postępowania w tej sprawie. Podobnie zakończyło się śledztwo Watykanu. Kierujący komisją kardynał Angelo Bagnasco otrzymał dokument z krakowskiej kurii potwierdzający, iż w czasach, gdy metropolitą krakowskim był Stanisław Dziwisz, zarejestrowano siedem spraw księży, którzy popełnili przestępstwo pedofilii w rozumieniu prawa kanonicznego i wszystkie te sprawy zostały zgłoszone do Stolicy Apostolskie. Dlatego Watykan nie dopatrzył się żadnych zaniedbań.

– Nie spodziewałem się, że coś z dochodzenia Bagnasco wyniknie, bo ono było prowadzone ewidentnie po to, żeby sprawę wyciszyć. Zostało też tak skonstruowane, począwszy od tego, co było jego przedmiotem, chodziło o zaniedbania w dopilnowaniu spraw przestępstw pedofilskich księży. To wygodne słowo kościelne zaniedbania – stwierdził prof. Polak w rozmowie dostępnej na kanale braci Sekielskich na YouTube.

Dodał, że Watykan nie przyjrzał się działalności kardynała w Watykanie i w Krakowie. – To nepotyzm, przyjmowanie od bogatych darczyńców rozmaitych apanaży z konsekwencjami, czyli z korupcyjnym wspieraniem tychże darczyńców. A także rola kardynała w nominacjach biskupich w Polsce i w innych miejscach. Jest poważna obawa, by to ruszać – dodał Polak.

Cała rozmowa dostępna jest tutaj:

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca