Basen i hotel na Kolnej nadal z przeciekami. ZIS unieważnił przetarg

Trwa seria nieudanych przetargów związanych z przygotowaniem obiektów sportowych na rozpoczynające się w maju przyszłego roku  do Igrzysk Europejskich 2023. Po otwarciu ofert związanych z modernizacją toru do kajakarstwa górskiego „Kolna” cześć IV okazało się, ze jedyna złożona oferta zwierała błędy formalne i przetarg został unieważniony. To kolejny nieudany przetarg. Wcześniej takie same problemy były ze stadionem Wisły oraz modernizacją toru kajakowego.

Unieważniony przetarg obejmował wykonanie robót ogólnobudowlanych w zakresie usunięcia przyczyn zawilgoceń i zalegania wody gruntowej na poziomie piwnic w budynku hotelu oraz hali basenu na terenie OSiR KOLNA. Zarząd Infrastruktury Sportowej liczył, ze przed zbliżającymi się Igrzyskami Europejskimi uda się w ramach budżetu na ta imprezę wyremontować budynki hotelu oraz basenu wraz z zapleczem. Na ten remont ZIS planował przeznaczyć ponad 700 tys. złotych

 – Oferta nie została sporządzona lub przekazana w sposób zgodny z wymaganiami technicznymi oraz organizacyjnymi sporządzania lub przekazywania ofert przy użyciu środków komunikacji elektronicznej określonymi przez Zamawiającego. Oferta nie została złożona przez miniPortal – poinformował  Zarząd Infrastruktury Sportowej. 

O fiasku przetargów związanych z modernizacja toru kajakowego Kolna można przeczytać poniżej

Przebudowy toru kajakowego Kolna nie będzie? Kolejny nieudany przetarg

To nie jedyny problem ZIS ze znalezieniem wykonawców. Fiaskiem kończą się przetargi na modernizację stadionu Wisły przed zbliżającymi się Igrzyskami Europejskimi. Na ostatni z przetargów związanych z pracami adaptacyjno-modernizacyjne wewnątrz stadionu nie wpłynęła żadna oferta. Na stadionie w maju 2023 mają się odbyć ceremonie otwarcia i zamknięcia oraz mecze w rugby siedmioosobowym.

Można powiedzieć, że Stadion Miejski im. Reymana poniósł sromotną porażkę. Z sześciu przetargów związanych z modernizacją stadionu, żaden nie zakończył się sukcesem. Serie pięciu nieudanych przetargów zakończył szósty – w piątek Zarząd Infrastruktury Sportowej otworzył oferty na modernizację wnętrza stadionu. Tak jak poprzednio – nie wpłynęła żadna oferta.

(JS)

Najnowsze

Co w Krakowie