Baseny na Zakrzówku zamknięte w każdy poniedziałek. Sezon kąpielowy oficjalnie rozpoczęty

Kąpielisko na Zakrzówku oficjalnie rozpoczyna sezon. Od 19 czerwca nad bezpieczeństwem użytkowników czuwają wykwalifikowani ratownicy. Podobnie jak w zeszłym roku, w poniedziałki kąpielisko będzie zamknięte.

W Parku Zakrzówek funkcjonuje pięć niecek basenowych o różnej głębokości. Ratownicy będą czuwać od wtorku do niedzieli w godzinach 10:00-18:00. Korzystanie z basenów poza wyznaczonymi godzinami odbywa się na własną odpowiedzialność.

W weekendy oraz dni świąteczne liczba ratowników będzie większa. Podobnie jak w poprzednim roku, poniedziałki będą dniem technicznym, dlatego kąpielisko będzie w tym dniu nieczynne. Więcej o tym pisaliśmy tutaj:

Baseny za Zakrzówku nieczynne w poniedziałki. Zaskakująca decyzja ZZM

Od zeszłego roku obowiązuje limit osób wchodzących na kąpielisko. Przy wejściach przed bramkami – w namiotach obsługi – każdy otrzyma opaskę uprawniającą do wejścia na kąpielisko. Osoby z obsługi będą obecne również przy samym kąpielisku i będą weryfikować posiadanie opaski. Przy wyjściu z kąpieliska opaska będzie zrywana, co w przypadku zapełnienia wszystkich miejsc, umożliwi wejście kolejnym osobom.

Problemy z wejściem na Zakrzówek. Ludzie stoją w kolejkach, na basenach pustki

 

Tegoroczną nowością na Zakrzówku jest  kawiarnia w budynku wejściowym przy kąpielisku. Miejsce jest dostępne od poniedziałku do niedzieli w godz. 9.00–20.00.

ZZM przypomina, że na terenie Zakrzówka obowiązuje zakaz płoszenia i chwytania ptactwa oraz innych dzikich zwierząt, dokarmiania ptaków i dzikich zwierząt, nie wolno zaśmiecać i zanieczyszczać wody oraz jej otoczenia. Trzeba też pamiętać o całkowitym zakazie palenia papierosów, jedzenia i picia na pomostach przy basenach. 

 

Najnowsze

Co w Krakowie