Beata Szydło staje w obronie gmin ze strefami wolnymi od LGBT. Żąda wyjaśnień od Komisji Europejskiej

Musisz przeczytać

Była premier, obecna europosłanka Beata Szydło interweniuje w Komisji Europejskiej. Broni gmin, na terenie których radni ustanowili strefę wolną od LGBT. Uważa, że zablokowanie dla nich unijnych dotacji jest sprzeczne z zagwarantowaną traktami unijnymi wolnością poglądów.

Interwencja Beaty Szydło to efekt decyzji Komisji Europejskiej, która odmówiła przyznania dotacji 6 polskim gminom. odmowy było ustanowienie na ich terenie stref wolnych od LGBT. Nie ma oficjalnej listy gmin, które straciły unijna dotację z tego powodu. Ale wiadomo, że wśród nich jest małopolski Tuchów. Beata Szydło, europosłanka z Małopolski staje teraz w obronie samorządów.

„Skierowałam do Komisji Europejskie zapytanie na temat odrzuconych wniosków polskich samorządów o dofinansowanie. Komisarz ds równości stwierdziła, że powodem odrzucenia były rezolucje samorządów w obronie rodziny. Takie stanowisko KE jest sprzeczne z zagwarantowaną w Traktatach wolnością poglądów” – poinformowała na Twitterze Beata Szydło. Do wpisu dołączyła pismo skierowane do Komisji Europejskiej.

W wielu polskich gminach radni podejmowali uchwały i rezolucje ustanawiające obszary danych gmin za strefę wolną od LGBT. Podobną decyzję w ubiegłym roku podjął również małopolski sejmik, a więc całe nasze województwo zostało uznane za strefę wolną od LGBT. Małopolska jako region korzysta z unijnych funduszy, a przekazane tu dotacje to wiele miliardów złotych. Wstrzymane pieniądze dla 6 polskich gmin są niewielkie, dotyczą drobnych działań, m.in. współpracy zagranicznej.

GS

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca