Będą nowe przetargi na modernizację stadionu Wisły Kraków

Jeszcze w tym tygodniu zostaną ogłoszone nowe przetargi na modernizację stadionu Wisły Kraków – zapowiada Zarząd Infrastruktury Sportowej. W poniedziałek, 16 sierpnia 2022 roku, zostały unieważnione trzy przetargi na roboty, których nikt nie chciał wykonać w cenie proponowanej przez ZIS.

Roboty modernizacyjne na stadionie miejskim przy ul. Reymonta zostały podzielone na trzy osobne przetargi. Jeden obejmował modernizację samej fasady obiektu. Drugi dotyczył modernizacji instalacji HVAC, elektrycznych i teletechnicznych. Zwycięzca trzeciego miał przeprowadzić prace adaptacyjne i modernizacyjne wewnątrz obiektu. Ale ani na trzeci, ani na pierwszy nie było odzewu -żadna firma nie zgłosiła oferty. Z kolei na drugi wpłynęła jedna oferta, ale jej wartość kilkakrotnie przewyższała zarezerwowane na ten cel kwoty (cena z oferty – 174,3 mln zł, kwota przeznaczona na zadanie – 34,9 mln zł).

Zarząd Infrastruktury Sportowej się nie poddaje. „Po weryfikacji zakresów rzeczowych, w tym tygodniu Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie ogłosi powtórne postępowania w trybie przetargów nieograniczonych” – zapowiadają urzędnicy ZIS.

Przebudowa stadionu Wisły planowana jest w związku z przyszłorocznymi Igrzyskami Europejskimi. To w tym miejscu ma się odbyć uroczystość otwarcia.

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie