Będzie kolejny protest przeciwko wycince drzew! Tym razem na Rondzie Młyńskim

Musisz przeczytać

W czwartek mieszkańcy Krakowa znów będą protestować przeciwko wycince 1059 drzew pod budowę linii tramwajowej do Mistrzejowic.

Protest odbędzie się w czwartek po godz. 20 na Rondzie Młyńskim. Mieszkańcy nie zamierzają zakłócać ruchu samochodowego ani pieszego.

Przypomnijmy, że 9 maja projekt linii tramwajowej do Mistrzejowic otrzymał zezwolenie na realizację. Przy budowie nowej trasy planowane jest usunięcie 1059 drzew. Wówczas na drzewach, które rosną na trasie nowej linii tramwajowej do Mistrzejowic pojawiły się plakaty informujące o planowanej wycince drzew. Mieszkańcy rozwiesili kartki z informacją – „1059 zdrowych drzew zniknie za kilka dni” i apelem o ocalenie drzew.

Ostatnio, tuż przed ceremonią otwarcia Igrzysk Europejskich protestowali pod stadionem Wisły Kraków.Podczas protestu można było dostrzec transparenty z napisami pikietujących, które były napisane po angielsku. Było to spowodowane obecnością wielu zagranicznych gości na ceremonii otwarcia igrzysk. Policja pilnowała porządku podczas zgromadzenia.

Na razie mimo miejskich konsultacji nie wypracowano konsensusu. „Mieszkańcy nadal nie są usatysfakcjonowani z rozmów. Nie zgadzają się na poszerzanie dróg o kolejne pasy ruchu samochodowego na ulicach Młyńskiej i Pilotów. Czekamy też na korekty w projekcie które wykonawca obiecał przeanalizować. Jak również większą liczbę przesadzeń zdrowych, młodych drzew którą ZZM zakwalifikował do wycinki” – czytamy w wiadomości od Marcina Borka, radnego Dzielnicy III Prądnik Czerwony.

Ponadto mieszkańcy Prądnika Czerwonego Wschód jak i Mistrzejowic liczą na wprowadzenie prawoskrętu z ulicy Dobrego Pasterza na ulicę Bora-Komorowskiego (w sąsiedztwie osiedla Oświecenia). Dzięki temu ulice Dobrego Pasterza, Lublańska zostanie zdecydowanie odciążona z ruchu samochodowego.

Nowa, ok. 4,5-kilometrowa linia Krakowskiego Szybkiego Tramwaju połączy Mistrzejowice ze skrzyżowaniem ulic Lema – Meissnera. To pierwsza w Polsce tak duża inwestycja transportowa realizowana w formule partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP). Obejmuje budowę 10 par przystanków, w tym dwóch dwupoziomowych węzłów przesiadkowych przy rondzie Młyńskim i rondzie Polsadu. Projekt przewiduje też m.in. budowę tunelu w rejonie ronda Polsadu, rozbudowę pętli tramwajowej „Mistrzejowice” oraz infrastruktury towarzyszącej.

 

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

2 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca