Białe Morza. Nie dla pola golfowego, tak dla parku. Jutro oficjalna decyzja magistratu

Musisz przeczytać

Na Białych Morzach powstanie park miejski. Plany budowy w tym miejscu pola golfowego wylądują w koszu. Oficjalna decyzja władz Krakowa w tej sprawie zostanie ogłoszona w środę, 20 lipca 2022 roku.

Stanie się to, o co zabiegało wielu mieszkańców i aktywistów oraz część radnych. Wielkie polowe golfowe na Białych Morzach nie powstanie. Najprawdopodobniej znajdzie się tam miejsce na mini golfa albo tzw. strzelnicę golfową, ale większość terenu zostanie urządzona jako park miejski. To będę zielone tereny dostępne dla wszystkich.

Pomysł pola golfowego na Białych Morzach pojawił się kilka lat temu. Miasto (dokładnie Zarząd Infrastruktury Sportowej) znalazło nawet firmę, która miała urządzić miejsce do grania w golfa, ale inwestycja nie została zrealizowana. Kiedy miast odzyskało teren, wielu mieszkańców i aktywistów postulowało, by urządzić w tym miejscu park XXL. Początkowo urzędnicy nie mówili „nie”, ale ostatnio okazało się, że plany budowy pola golfowego wciąż są aktualne i trwają rozważania, czy nie znaleźć nowego dzierżawcy tego obszaru, który dokończyłby przerwany projekt. Wtedy zwolennicy parku przygotowali projekt uchwały w sprawie konsultacji społeczności na temat przyszłości Białych Mórz. Na ostatniej przedwakacyjnej sesji Rady Miasta głosowanie zostało odroczone – ma się odbyć po wakacjach. Deklaracja władz Krakowa dotycząca budowy parku, a nie pola golfowego to przełom w sprawie przyszłości Białych Mórz.

(GS)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca