Biuro Obrony Praw Dziecka: na oazie księża w ramach zabawy zawiązują dzieciom ręce

Musisz przeczytać

Biuro Obrony Praw Dziecka alarmuje o kontrowersyjnych sytuacjach, do jakich dochodzić ma na oazie w Tylmanowej w Małopolsce. Księża w ramach zabawy związują dzieciom ręce. Prezes Biura Obrony Praw Dziecka zapowiada złożenie doniesienia do prokuratury.

Biuro Obrony Praw Dziecka to organizacja pozarządowa (nie mylić z biurem rzecznika praw dziecka) zajmująca się obroną dzieci przed przemocą, dyskryminacją i wykorzystywaniem. „Podejmujemy działania prawne oraz działania w terenie związane z potrzebami ochrony dzieci i młodzieży” – tak przedstawia się w mediach społecznościowych powstałe kilka miesięcy temu Biuro Obrony Praw Dziecka. A oto najnowszy wpis tej organizacji…

„Interwencja dotycząca związywania rąk dzieciom na obozie organizowanym przez księży katolickich.
Dzieci przebywające na obozie Oaza Nowego Życia, stopień 2 w Tylmanowej alarmują, że księża w ramach zabawy związują im ręce „by poczuły się jak Jezus w niewoli”.
W tracie takiej „zabawy” dzieci muszą poruszać się same, ze związanymi rękoma po terenie i schodzić ze schodów w budynku, w którym były zakwaterowane, nie mogły też samodzielnie korzystać z toalety.
Takie „zabawy” księży z dziećmi naruszają ich godność i narażają dzieci na niebezpieczeństwo. Upadek ze schodów osoby ze związanymi rękoma może zagrażać jej zdrowiu i życiu. Ograniczanie kilkunastoletniemu dziecku możliwości samodzielnego skorzystania z toalety i proponowanie mu przez dorosłego mężczyznę „pomocy” w tej czynności jest czymś niedopuszczalnym i może być interpretowane jako bardzo poważne naruszenie kodeksu karnego.
Dlatego po przeanalizowaniu sytuacji zdecydowaliśmy, że prezes Biura Obrony Praw Dziecka złoży w tej sprawie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.
Będziemy informować opinię publiczną o reakcji organów ścigania na nasze zawiadomienie w tej sprawie.”

Interwencja dotycząca związywania rąk dzieciom na obozie organizowanym przez księży katolickich.Dzieci przebywające na…

Posted by Biuro Obrony Praw Dziecka on Sunday, August 7, 2022

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

2 KOMENTARZE

2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca