Zaproponowała zabicie własnego dziecka przypadkowemu mężczyźnie z sieci internetowej

Biuro Obrony Praw Dziecka zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez patostreamerkę Elżbietę G. z Krakowa. Kobieta miała znęcać się nad swoją 11-letnią córką, znieważać i obraża ja publicznie. „Podczas jednej z audycji Elżbieta G. zaproponowała zabicie własnego dziecka przypadkowo napotkanemu w sieci internetowej mężczyźnie” – podaje Biuro Obrony Praw Dziecka. I informuje, że „dziecko zostało odebrane matce i pozostaje w bezpiecznym miejscu”.

O swoich działaniach w sprawie krakowianki i jej córki dziecko Biuro Obrony Praw Dziecka poinformowało na swoich Facebooku. Opublikowało nawet zdjęcie kobiety z czarnym paskiem na oczach. Post spotkał się z ogromny odzewem – udostępnieniami i komentarzami. Niektórzy internauci sugerują, że sprawa jest znana od dawna, a wszystkie dotychczasowe interwencje nie przynosiły rezultatu. Poniżej zamieszczamy treść wpisu na Facebooku Biuro Obrony Praw Dziecka.

„Interwencja w sprawie Elżbiety G. z Krakowa.

Informujemy, że Biuro Obrony Praw Dziecka przesłało w dniu dzisiejszym zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez patostreamerkę Elżbietę G. z Krakowa.

Po zbadaniu nadesłanych zapisów audycji i patostreamów z udziałem Elżbiety G. doszliśmy do przekonania, że osoba ta znęca się nad swoją 11 letnią córką.

Elżbieta G. zaniedbywała dziecko, znieważała je publicznie i obrażała. Dysponujemy nagraniami, na których matka publicznie wykrzykiwała, że nie kocha własnej córki i oferowała ją obcym mężczyznom.

Podczas jednej z audycji Elżbieta G. zaproponowała zabicie własnego dziecka przypadkowo napotkanemu w sieci internetowej mężczyźnie.

W tej sytuacji Biuro Obrony Praw Dziecka przygotowało zawiadomienie o podejrzeniu popełnienienia wielu przestępstw w tym między innymi z art. 207 kk.

Jednocześnie zwrócimy się do właściwego miejscowo wydziału rodzinnego Sądu Rejonowego z wnioskiem o zbadanie aktualnej sytuacji życiowej dziecka.

W tej chwili dziecko zostało odebrane matce i pozostaje w bezpiecznym miejscu. Będziemy dążyli do pociągnięcia do odpowiedzialności karnej matki i jej partnera.”

Dziecko trafiło do ośrodka opiekuńczego, jego matka wciąż jest aktywna w sieci internetowej.

Biuro Obrony Praw Dziecka to organizacja pozarządowa zajmująca się obroną dzieci przed przemocą.

(red)

6 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
6 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie