Blisko 2 mln odwiedzających na Wawelu. Zamek idzie na rekord

Od początku tego roku do 13 września Zamek Królewski na Wawelu odwiedziło 1 mln 985 tys. To wynik lepszy niż frekwencja za cały ubiegły rok.

 – Sezon jeszcze się nie skończył, ale już mogę powiedzieć, że w tym w momencie osiągnęliśmy historyczny wynik 1 mln 985 tys. zwiedzających. Czyli przekroczymy tę magiczną barierę 2 mln widzów, i to już na dniach” – przekazał podczas dzisiejszej konferencji prasowej dziennikarzom dyrektor Zamku Królewskiego na Wawelu Andrzej Betlej. Jak dodał, wynik ten jest o ponad 200 tys. większy niż frekwencja za cały ubiegły rok.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się wystawa rzeźby Beksińskiego oraz  czerwcowa inauguracja wyjątkowych nabytków, w tym arcydzieła Tycjana. Prawie 100 tys., osób obejrzało wystawę Jacoba Mertensa. 120 tys.  osób odwiedziło  wystawę rzeźb lwowskiej szkoły rokokowej.

Tegoroczny wynik z pewnością poprawi największa wystawą w historii Zamku na Wawelu. Chodzi o wystawę „Obraz Złotego Wieku” prezentującą 450 eksponatów wypożyczonych z muzeów z całego świata. Ekspozycja została zaaranżowana w siedemnastu salach na trzech kondygnacjach. Ponad 400 eksponatów  zostało sprowadzonych z kilkudziesięciu muzeów i bibliotek, w tym z The Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku, The Bodleian Library w Oksfordzie, The British Library w Londynie, Luwru i Biblioteki Narodowej w Paryżu. Ekspozycja od piątku będzie dostępna dla zwiedzających.

Krakowscy radni za darmowym biletem na Wawel dla dzieci, młodzieży i studentów

Patrycja Bliska 

Najnowsze

Co w Krakowie