Bon turystyczny. Jedna czwarta Małopolan już z niego skorzystała

pixabay

Bon turystyczny na wypoczynek dla swojego dziecka wykorzystała już jedna czwarta Małopolan. W samym Krakowie bon aktywowało i płaciło nim 22,2 tys. rodzin.

– Na 367 tysięcy bonów turystycznych, które przygotowano w Małopolsce, rodzice aktywowali już 85 tysięcy z nich. Najwięcej na terenie Krakowa i powiatu krakowskiego, a także powiatów wadowickiego, nowosądeckiego i oświęcimskiego – informuje Anna Szaniawska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa małopolskiego

Wartość przygotowanych bonów w naszym województwie to niemal 315 mln złotych, zaś tych aktywowanych – 75 mln złotych.

Z bonu skorzystało 22,2 tys. krakowian. Łączna wartość tych bonów to prawie 18 mln zł. W powiecie krakowskim aktywowano ponad 8 tys. bonów o łącznej wartości prawie 7 mln złotych.

Bon turystyczny jest przyznawany na dziecko, na które przysługuje świadczenie lub dodatek wychowawczy Rodzina 500+. Aby go aktywować trzeba mieć profil (konto) na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.

– Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 złotych. W przypadku dziecka z niepełnosprawnością przewidziany jest dodatkowy bon, w tej samej wysokości. Za jego pomocą można płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne na terenie Polski. Bon turystyczny jest ważny do 31 marca 2022 r. i nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze – tłumaczy Anna Szaniawska.

(GS)

Zobacz także