Brak planów na weekend? A może by tak zmienić Kraków?!

Można rozsiąść się w wygodnym fotelu i analizować pomysłowość krakowian, a następnie załatwić sprawę w 5-10 minut. Właśnie tyle czasu wystarczy, by zagłosować w Budżecie Obywatelskim. Można to zrobić już tylko do poniedziałku!

Przeglądanie tegorocznych projektów to ciekawa lektura na jesienny wieczór. Można poznać potrzeby całego miasta, ale też naszych sąsiadów i ludzi z tej samej dzielnicy. Jednym przeszkadza niewyremontowany chodnik, inni chcieliby udogodnień dla rowerów, nowego placu zabaw lub więcej zieleni.

Ale są też pomysły dotyczące samoobrony, różnych ogólnodostępnych kursów, jogi, czy zajęć dla dzieci. I właśnie dziś jest ostatni weekend, by się z nimi zapoznać i oddać głos.

Pomysły krakowian można przeglądać godzinami, ale łatwość wyszukiwania projektów na mapie sprawia, że szybko znajdziemy te, które dotyczą naszej najbliższej okolicy. To spore udogodnienie, bo właśnie inwestycje w najbliższym otoczeniu są dla krakowian bardzo ważne. Już w wielu miejscach, dzięki głosom krakowian, naprawiono huśtawkę lub załatano dziurę w drodze, więc łatwiejszego sposobu na zmienianie Krakowa chyba nie można sobie wyobrazić!

Szczególnie, że głosowanie jest banalnie proste – oddajemy głosy na projekty, które dotyczą zarówno całego miasta, jak i dzielnicy. Mogą to zrobić wszyscy (nawet dzieci). Spis projektów znajduje się TUTAJ, głosować można za pośrednictwem internetu (TUTAJ) lub w punktach stacjonarnych, których spis znajduje się TUTAJ.

Wybranym projektom przyznajemy 3, 2 i 1 punkt, a suma punktów wyłoni zwycięzców. A więcej o zasadach i sposobie głosowania możecie dowiedzieć się poniżej:

W tym roku na realizację projektów przeznaczono rekordową sumę 32 mln zł. Głosowanie trwa do 5 października.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie