23-latka zdewastowała hinduską świątynię i podpaliła mieszkanie

Musisz przeczytać

Na trzy miesiące do aresztu trafiała 23-letnia kobieta, która zdewastował hinduska świątynię i podpaliła mieszkanie na jednej z posesji w Brzegach w gminie Wieliczka.

Do dewastacji hinduskiej świątyni i podpalenia mieszkania doszło w nocy z 8 na 9 sierpnia 2022 roku. Ok. godziny 24, policjanci Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce, zostali skierowani do miejscowości Brzegi, na teren posesji zabudowanej pomieszczeniami mieszkalnymi oraz świątynią należącymi do związku wyznaniowego jednej z religii. Zgłoszenie dotyczyło do pożaru jednego z pomieszczeń. Wcześniej na miejscu byli już strażacy, którzy z balkonu ewakuowali 25-letnią kobietę uciekająca przed ogniem i dymem.

Policjanci ustalili, że pożar pomieszczenia mieszkalnego powstał w skutek podpalenia. Podczas oględzin okazało się, że została także zdewastowana świątynia mieszcząca się w budynku sąsiednim. – Sprawca m.in. przy użyciu gaśnicy proszkowej, odpadów komunalnych, rolek papieru toaletowego, dopuścił się przestępstwa znieważenia uczuć religijnych – relacjonują policjanci. Na miejsce skierowano grupę dochodzeniowo-śledczą wraz technikiem a kryminalni podjęli czynności w celu zatrzymania sprawcy.

Szybko ustalono, że odpowiedzialną za oba przestępstwa może być 23-letnia mieszkanka budynku, w którym wzniecono pożar. Niespełna 12 godzin od zgłoszenia o pożarze, 23-latka została zatrzymana na terenie Krakowa przez kryminalnych z Wieliczki. Kobieta usłyszała dwa zarzuty – narażenia ludzi na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia oraz obrazy uczuć religijnych. Na wniosek wielickiej Prokuratury, Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego aresztu. 23 latce grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

2 KOMENTARZE

2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca