Była małopolska kuratorka Barbara Nowak porównuje WOŚP do Hitlerjugend

Była małopolska kuratorka oświaty Barbara Nowak porównała WOŚP  do Hitlerjugend i pionierów ZSRR.

Barbara Nowak nie pierwszy raz krytykuje Jerzego Owsiaka i sam WOŚP. Tym razem Barbarze Nowak nie przypadł do gustu pomysł Lewicy, która sugerowała, że patronat nad Wielką Orkiestry Świątecznej Pomocy mogłyby objąć OHP (Ochotnicze Hufce Pracy – red.) zamiast nad Janem Pawłem II. 

„Pomysł na uczynienie WOŚP Owsiaka patronem OHP jest jedynie słuszny” – rozpoczęła swój wpis na portalu X (dawniej Twitter). „Nie jeden dzień, a cały rok młodzież będzie kwestować na rzecz Złotego Melona. Wulgarnie demoralizowana może stać się młodzieżową szpicą ideologii lgbt, jak pionierzy w ZSRR czy Hitlertjugend przy NSDAP” – dodała nauczycielka. Później poprawiła swoją literówkę w organizacji znanej z działalności w Niemczech lat 30. ubiegłego wieku. Reklama

Złoty Melon, o którym wspomniała Nowak, to spółka należąca do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Spółka zajmuje się m.in. sprzedażą produktów z logo WOŚP, organizacją Pol’and’Rock Festival, a także szkoleniami dla firm i fundacji z zakresu e-marketingu. Złoty Melon przekazuje swoje dywidendy na rzecz WOŚP.

Przypomnijmy, że 15 grudnia 2023 roku Barbara Nowak została oficjalnie odwołana ze stanowiska małopolskiej kurator oświaty. Była to jedna z pierwszych decyzji nowej minister edukacji.

Barbara Nowak odwołana ze stanowiska Małopolskiej Kurator Oświaty

Patrycja Bliska 

12 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie