„Rada„Rada„Rada
„Rada„Rada„Rada

Były ksiądz oskarża kardynała Dziwisza: miał utrudniać przekazanie papieżowi informacji o arcybiskupie Paetzu

Musisz przeczytać

Rehabilitacja po Covidowa
Rehabilitacja po Covidowa

„Prof. Tomasz Polak, teolog i były ksiądz twierdzi, że kard. Stanisław Dziwisz miał przed laty utrudniać mu przekazanie informacji Janowi Pawłowi II o oskarżeniach wobec abp. Juliusza Paetza” – donosi Gazeta Wyborcza.

Prof. Tomasz Polak, teolog i były duchowny mówił o tym w ubiegłym tygodniu podczas spotkania organizowanego przez Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. „ – W ramach jednej z moich podróży do Rzymu w związku ze sprawą abp. Paetza rozmawiałem z obecnym kardynałem Dziwiszem i on zaprosił mnie na kolację do papieża. Raz tam byłem rzeczywiście. Przed wejściem tam powiedział mi: „Ani słowa o sprawach problemów poznańskich!” – relacjonuje Gazeta Wyborcza wypowiedź prof. Polaka.

Według niego sprawa miała się „rozmyć”. Ostatecznie informacje o oskarżeniach wobec abpa Paetza dotarły do Jana Pawła II. Przekazała mu je Wanda Półtawska, wieloletnia przyjaciółka papieża.

W niedzielę na Kanoniczej w Krakowie, przed kamienicą, w której mieszka kardynał Stanisław Dziwisz, odbył się kolejny protest przeciwko tuszowaniu pedofilii w kościele.

(red)

Harder
Harderfit
- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca