Cały zarząd Stowarzyszenia „Wiosna” podał się do dymisji!

Zarząd Stowarzyszenia Wiosna, organizującego akcję Szlachetna Paczka, podał się do dymisji po odwołaniu ze stanowiska prezes Joanny Sadzik i wybraniu na jej miejsce ks. Grzegorza Babiarza, bliskiego znajomego ks. Jacka Stryczka – informuje RMF FM.

Dymisja zarządu ma związek z odwołaniem prezes Joanny Sadzik. Odwołanie Joanny Sadzik z funkcji prezesa Stowarzyszenia „Wiosna” było efektem działań osób blisko związanych z księdzem Jackiem Stryczkiem – wynika z ustaleń Onetu.

Akcja była przygotowywana co najmniej od kilkunastu dni. Dotychczasową prezes zastąpił ks. Grzegorz Babiarz, znajomy ks. Stryczka. W rozmowie z Onetem kanclerz kurii krakowskiej stwierdził, że nie wiedział nic o zmianie. Później władze kościelne zmieniły front.

Wszystko wskazuje na to, że ksiądz Stryczek znów będzie miał duży wpływ na działania Stowarzyszenia „Wiosna”. W organizacji właśnie doszło do przewrotu, którego efektem jest niespodziewane odwołanie prezes Joanny Sadzik. Jak wynika z ustaleń Onetu, cała akcja była zaplanowana przez osoby związane z ks. Stryczkiem.

Najnowsze

Co w Krakowie