Centrum Muzyki w Krakowie. Większość za lokalizacją w Cichym Kąciku?

Musisz przeczytać

Gotowy jest już raport z konsultacji społecznych dotyczących budowy Centrum Muzyki w Krakowie. Wnioski? Nowy obiekt powstanie w Cichym Kąciku. Tego – według urzędników miejskich – chcą mieszkańcy. Z wypełnionych podczas konsultacji ankiet wynika, że za Centrum Muzyki w Cichym Kąciku opowiada się co najmniej 40 proc. Co najmniej, bo ok. 500 z 1,1 tys. ankiet wypełniła najprawdopodobniej jedna osoba. Gdyby nie uwzględnić tych formularzy, Cichy Kącik miałby już 70-proc. poparcie.

„Mieszkańcy Krakowa zdecydowanie wypowiedzieli się za budową Centrum Muzyki. Chcą, by było domem dla orkiestr miejskich i spełniało różne funkcje artystyczno-kulturalne, a także, by powstało w zielonym otoczeniu” – podał magistrat w podsumowaniu konsultacji społecznych dotyczących Centrum Muzyki.

Do Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego UMK wpłynęło ponad 1 100 formularzy. – Część z nich budzi jednak wątpliwości co do poprawności uczestnictwa w procesie konsultacyjnymi – twierdzą urzędnicy. – W trakcie trwania konsultacji ten sam mieszkaniec Krakowa dostarczył do Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego ok. 500 formularzy, które zostały wypełnione w bardzo podobny sposób, zawierały podobne zapisy oraz wręcz takie same odpowiedzi na pytanie odnoszące się do lokalizacji i otoczenia – tłumaczą przedstawiciele magistratu. W tych 500 formularzach lokalizację Centrum Muzyki w Cichym Kąciku uznawano jako nietrafioną lub bardzo niedobrą.

Uwzględniając wszystkie 1103 ankiety, można stwierdzić, że 40 proc. uczestników konsultacji uważa lokalizację w Cichym Kąciku za optymalną bądź znakomitą. Natomiast przy pominięciu ok. 500 formularzy, które budzą wątpliwości urzędników, grono zwolenników Cichego Kącika jako miejsca budowy Centrum Muzyki rośnie do ponad 70 proc.

Tak będzie wyglądać Centrum Muzyki w Cichym Kąciku

Tak będzie wyglądać Centrum Muzyki w  Cichym Kąciku

58 proc. uczestników konsultacji oczekuje, że Centrum Muzyki będzie znajdować się w otoczeniu terenów zielonych. A dla 81 proc. nowy obiekt ma być siedzibą miejskich zespołów muzycznych – orkiestr, a także miejscem prowadzenia działalności artystycznej i kulturalnej.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku władze miasta zrezygnowały z budowy Centrum Muzyki na Grzegórzkach. Ta inwestycja miała być realizowana wspólnie z samorządem województwa. Marszałek małopolski nie wycofał się z tych planów.

(GEG)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca