Chcą celowo zarazić się koronawirusem. Mają w tym swój cel

Musisz przeczytać

W internecie pojawiają się ogłoszenia osób szukających zakażonych koronawirusem. Ogłoszeniodawcy to antyszczepionkowcy, którzy chcą się zarazić, by uzyskać status ozdrowieńca. Taki proceder ma miejsce głównie w tych krajach, gdzie wprowadzane są obostrzenia dla niezaszczepionych na koronawirusa. Opisuje go RMF FM.

„Szukam kogoś z koronawirusem, kogo można pocałować”. „Umówię się na kawę z pozytywnym. Wynagrodzę po zakażeniu”. Według mediów, takie ogłoszenia w kilku krajach w Europie zamieszczają w sieci ludzie, którzy chcą celowo zarazić się koronawirusem po to, by uzyskać status ozdrowieńca. Strach przed szczepionkami jest tak mocny, że wolą przyjąć wirusy niż zastrzyk” – podaje RMF FM. I dodaje, że według relacji szeregu gazet i portali internetowych, w Niemczech, Holandii, Austrii i we Włoszech jest coraz więcej ludzi, którzy za wszelką cenę chcą uniknąć przyjęcia szczepionki i umawiają się z nosicielami w nadziei na zarażenie się.

Jak przypomina radio, osoby, które przeszły zakażenie są uważane za „bezpieczne”, bo wedle dostępnych badań naukowych ich odporność na SARS-CoV-2 jest równie trwała jak przypadku osób, które przyjęły szczepionkę. „Dlatego uparcie unikający zaszczepienia wolą taki sposób utrzymania praw do poruszania się i korzystania z różnego rodzaju usług i rozrywek” – podkreśla RMF FM.

„Zastępca szefa zespołu ds. zwalczania Covid-19 we włoskim Bolzano Patrick Franzoni w wypowiedzi dla agencji ANSA alarmuje, że celowe zarażanie się koronawirusem stało się modne szczególnie wśród młodych mężczyzn i chłopców. Spotkania z piciem ze wspólnych szklanek czy nawet całowaniem – jak opisują te media – są aranżowane przez media społecznościowe lub przez pośredników. Kilka dni temu w Holandii wyłączono stronę internetową, która oferowała nawet zestawy do samodzielnego zarażenia się w domu” – czytamy na rmf24.pl.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca