Chcesz posłuchać szumu fal i poczuć Bałtyk? Idź na Rynek w Krakowie

Chcesz odetchnąć morską bryzą, posłuchać szumu fal, nawoływania mew – poczuć Gdynię wszystkimi zmysłami? Wystarczy przyjść na Rynek Główny w Krakowie. Do 5 grudnia w tym miejscu krakowanie będą zachęcani do wybrania się nad Bałtyk, a konkretnie do Gdyni.

Na Rynku Głównym staną niecodzienny pawilon – przestrzeń, w której promować się ma Gdynia. To wszystko w ramach kampanii promocyjnej „Odetchnij w Gdyni”, – To nasza nowa kampania promocyjna, z którą startujemy w królewskim mieście – Krakowie. Jest nowa pod każdym względem. Nie tylko dlatego, że wcześniej takiej nie robiliśmy, ale dlatego, że ma całkiem nową ideę i zupełnie nowe środki wyrazu. W Krakowie, na rynku, postawiliśmy pawilon, w którym będzie można różnymi zmysłami naprawdę doświadczyć, jak to jest w Gdyni. A co można w Gdyni? W Gdyni można odetchnąć. Można odetchnąć od codzienności. Można odetchnąć od pracy. Można też nałykać się jodu prosto ze świeżej, morskiej bryzy albo po prostu pooddychać powietrzem, które nawet zimą jest czyste i zdrowe – zachęca Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.

Do 5 grudnia do godz. 20.00 w pawilonie na Rynku Głównym będzie więc można odetchnąć morską bryzą, posłuchać szumu fal, podziwiać nadmorskie widoki, a także skosztować „gdyńskiej rybki” – pierniczka w kształcie ryby. Wszystko po to, by zdecydować się na podróż do Gdyni – nawet zimą. „Malowniczy śnieg na plaży, zapierające dech zimowe sztormy, zaśnieżone morenowe wzgórza, no i to powietrze z dobroczynnym jodem! Wieczorny spektakl w Teatrze Muzycznym, a po nim lampka wina w jednej z kafejek usytuowanych tuż przy plaży. Zaskakująca wystawa w Muzeum Emigracji, nieopodal doków portowych. Seans filmowy w kinie studyjnym, a potem spacer ulicami modernistycznego śródmieścia Gdyni – Miasta Filmu UNESCO. Bo przecież film kocha Gdynię, a Gdynia kocha film” – tak kuszą krakowian przedstawiciele miasta, z którym współpracuje Kraków.

Jest też konkurs fotograficzny „Ślady Gdyni w Krakowie”. „Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie „Ślady Gdyni w Krakowie”, w której każdy uczestnik będzie mógł popisać się kreatywnością, a także niestandardowym podejściem do tematu. Ministerstwo Śledzia, ulica Świętojańska… a może małe morze właśnie w sercu Krakowa? Wybór należy do Was! Każdy ślad weźmiemy pod uwagę, ważne aby na jednym zdjęciu symbolicznie połączyć ze sobą dwa – pozornie odległe miasta – Gdynię i Kraków. Prace konkursowe można przesyłać na adres e-mailowy: promocja@gdynia.pl lub opublikować na Instagramie (patrz: „Warunki konkursu) w terminie od 3 do 28 grudnia do godz. 23.59. Nadesłane prace oceni jury, które wybierze sześć najlepszych zdjęć – każde z nich zostanie nagrodzone specjalnymi, gdyńskimi upominkami. Liczą się walory oraz kreatywność fotografii” – czytamy w ogłoszeniu o konkursie.

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie