Co dziś robi Tymoteusz Szydło? Czy syn byłej premier jest jeszcze księdzem? To tajemnica

fot. Kuria Bielsko-Żywiecka

Gdzie i kim jest dziś Tymoteusz Szydło, syn byłej premier Beaty Szydło? Próbę odpowiedzi na to pytanie podjęli dziennikarze Gazety Wyborczej. Okazało się, że ujawnienie, co robi Tymoteusz Szydło naruszyłoby jego prywatność. Tak twierdzi nuncjatura apostolska w Polsce.

Jego święceniom kapłańskim i początkom posługi duszpasterskiej towarzyszyły kamery, mikrofony i aparaty fotograficzne. Do dziennikarzy w obecności syna Tymoteusza, świeżo wyświęconego księdza, wychodziła ówczesna premier Beata Szydło. Gdy pod koniec 2019 roku ogłaszał, że odchodzi ze stanu duchownego, jego prawnicy ostrzegali, by nie naruszać jego prywatności. Teraz Gazeta Wyborcza chciała sprawdzić, gdzie jest i co robi Tymoteusz Szydło.

„Co się dzieje z Tymoteuszem Szydło? Jest księdzem czy już byłym księdzem? Czy syn byłej premier został zwolniony z obowiązków kapłańskich?” – pyta Gazeta Wyborcza. I odpowiada – tego się nie dowiemy.

Co się udało ustalić dziennikarzom? Tylko jedno – ksiądz Szydło nie przebywa już na urlopie. To potwierdziła kuria bielsko-żywiecka. Ale nie wiadomo, czy jest jeszcze księdzem czy opuścił stan duchowny. Właśnie w kurii dziennikarze Gazety Wyborczej usłyszeli, że „sprawy przeniesienia do stanu świeckiego leżą w kompetencji Kongregacji ds. Duchowieństwa w Watykanie”. Zapytali więc w nuncjaturze w Polsce, czy Tymoteusz Szydło jest wciąż księdzem, czy też został zwolniony z obowiązków kapłańskich. „Odpowiedź na to pytanie naruszałaby prywatność osób trzecich” – usłyszeli.

Jak podaje Gazeta Wyborcza, według ostatnich plotek Tymoteusz Szydło wcale nie zrezygnował z kapłaństwa i pełni posługę we Włoszech, jednak tych informacji nie udało się redakcji potwierdzić.

(red)

Syn Beaty Szydło rezygnuje z kapłaństwa! Ks. Tymoteusz Szydło skierował prośbę do papieża!

Zobacz także