Co kupić seniorowi  na urodziny?

Zbliżają się urodziny babci, dziadka, wujka, cioci lub innego starszego członka rodziny i nie masz kompletnie pomysłu na prezent? Kupienie podarunku dla osoby w pewnym wieku może być nie lada wyzwaniem. Pewnych upominków już nie wypada wręczać, a z kolei tonik na serce czy okulary do czytania dość mocno wskazują na czyjś wiek i mogą wprowadzić solenizanta lub solenizantkę w zakłopotanie. Co zatem wręczyć, aby sprawić ogromną radość?

Prezent personalizowany

Świetnym pomysłem na podarunek, który będzie jedyny w swoim rodzaju, są prezenty personalizowane. Prezenty z tej kategorii mogą być eleganckie, śmieszne lub praktyczne. To, co wyróżnia je na tle innych to możliwość dopasowania do danej osoby poprzez umieszczenie na nich imion, dat, grafik czy stosownych dedykacji. Personalizować można tak naprawdę dowolny przedmiot, dlatego też z wyborem prezentu nie będzie większego problemu. Wystarczy zastanowić się, jakim typem osoby jest solenizant lub solenizantka oraz jakie ma zainteresowania. Na przykład miłośnikom gotowania można kupić grawerowaną deskę do krojenia albo fartuch z nadrukiem. Fanom podróży spodoba się praktyczny kubek termiczny albo wielofunkcyjny scyzoryk z personalizacją. Koneserzy alkoholu ucieszą się ze szklanki do whisky alko kieliszków do wina z grawerem.

Prezenty personalizowane mogą być ozdobione przez grawerowanie, które wygląda bardzo elegancko i jest niezwykle trwałe lub też mogą znaleźć się na nich wielokolorowe nadruki, które przyciągają wzrok. Więcej propozycji takiego upominku można znaleźć na przykład na stronie https://zamowprezent.pl/prezenty-na-urodziny/80-osiemdziesiate.

Fot. materiały prasowe

Prezent wykonany własnoręcznie

Nic nie sprawia takiej radości, jak otrzymanie upominku, w który ktoś włożył dużo czasu i energii. Dlatego też prezenty diy cieszą się bardzo dużą popularnością, zwłaszcza kiedy ktoś może pochwalić się zmysłem artystycznym i zdolnościami manualnymi. Może być to wyklejanka, własnoręcznie wykonana kartka urodzinowa, ręcznie malowana koszulka czy słoik, rysunek czy nawet bukiet polnych kwiatów. Wszystko zależy tak naprawdę od kreatywności i inwencji twórczej osoby wręczającej podarunek. Wystarczy zastanowić się, jakie ma się umiejętności i jak najlepiej wykorzystać je podczas przygotowywania podarunku.

Prezent w postaci sentymentalnej podróży w czasie

Starsze osoby często wzruszają się myśląc o dawnych czasach, rodzinie i o swojej młodości, a wspomnienia przynoszą uśmiech na ich twarz. Z tego powodu jako prezent na urodziny można wręczyć przygotowane na ozdobnym papierze drzewo genealogiczne rodziny, album ze zdjęciami przedstawiającymi ważne wydarzenia z życia solenizanta lub solenizantki albo tak zwany słoik wspomnień, w którym na małych karteczkach wypisuje się wspólne wspomnienia. Ten ostatni prezent to doskonały pretekst, aby usiąść z daną osobą i posłuchać ciekawych opowieści. Takie prezenty to nie tylko fizyczne przedmioty, ale coś znacznie więcej. Wręczając je daje się także okazję do powrotu do lat dzieciństwa i młodości oraz najważniejszych wydarzeń w życiu.  

3 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie