Od 4 marca Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie uruchamia nową linię autobusową nr 476. Autobusy będą kursować na trasie Kostrze OSP – Czerwone Maki P+R.
Nowa linię obsłużą mini autobusy Automet o długości 7,4 metra. Pomimo swoich niewielkich rozmiarów mogą przewieźć jednocześnie prawie 30 pasażerów, w tym 13 na miejscach siedzących.
Nowe pojazdy, zbudowane na bazie Mercedesa Sprintera, mają niską podłogę i platformę dla osób poruszających się na wózkach. Działa w nich także system głosowego zapowiadania przystanków. Pojazdy są wyposażone w klimatyzację i monitoring, a ich silniki spełniają europejską normę Euro 6. Zostały kupione w formie leasingu – koszt jednego to nieco ponad 676 tys. zł.
Pomieszczą prawie 30 pasażerów. MPK pochwaliło się nowymi autobusami (ZDJĘCIA)
Linia 476 pojedzie cztery razy dziennie. Godziny odjazdów z pętli: „Kostrze OSP”: 9.07, 11.18, 17.49, 19.44, „Czerwone Maki P+R”: 9.41, 11.43, 18.25, 20.15
Autobusy zatrzymają się na przystankach: „Kostrze OSP”, „Kostrze Szkoła”, „Fort Winnica”, „Winnicka”, „Skotniki Szkoła”, „Mochaniec”, „Czerwone Maki P+R”.
Patrycja Bliska
Zastanawiająca bierność ZDMK wobec dewelopera. W tle pół miliona złotych



