Pomieszczą prawie 30 pasażerów. MPK pochwaliło się nowymi autobusami (ZDJĘCIA)

Do floty krakowskiego przewoźnika dołączyły cztery mini autobusy Automet o długości 7,4 metra. Pomimo swoich niewielkich rozmiarów mogą przewieźć jednocześnie prawie 30 pasażerów, w tym 13 na miejscach siedzących.  

– Do floty MPK dołączyły właśnie cztery nowe miniautobusy marki Automet. I to właśnie te pojazdy wyjadą na nową trasę w ciągu najbliższych tygodni, po zakończeniu wdrażania nowej organizacji ruchu – mówi wiceprezydent Andrzej Kulig.

Nowe pojazdy, zbudowane na bazie Mercedesa Sprintera, mają niską podłogę i platformę dla osób poruszających się na wózkach. Działa w nich także system głosowego zapowiadania przystanków. Pojazdy są wyposażone w klimatyzację i monitoring, a ich silniki spełniają europejską normę Euro 6. Zostały kupione w formie leasingu – koszt jednego to nieco ponad 676 tys. zł. Więcej o przetargu: 

Cztery Mercedesy Sprinter dla MPK w tym roku

Pojazdy będą wykorzystane do obsługi tras, gdzie ze względu na wąskie ulice nie mogą przejechać standardowe autobusy. Obecnie takie pojazdy są wykorzystywane na linii nr 176 („Kostrze OSP” – „Bodzów”), 180 („Os. Na Stoku” – „Grębałów”) oraz na trasach, gdzie funkcjonuje usługa Tele-Bus.

fot. MPK w Krakowie

Patrycja Bliska 

Autobus wodorowy na testach w Krakowie. Zastąpi autobusy elektryczne?

Najnowsze

Co w Krakowie