Cztery Mercedesy Sprinter dla MPK w tym roku

Rozstrzygnięto przetarg na dostawę czterech autobusów klasy Mini. Jeszcze w tym roku na ulicach Krakowa zobaczymy pojazdy Mercedes-Benz Sprinter, które zostały wybrane przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Krakowie. Wybrane pojazdy są podobne do tych, które realizują przewozy w ramach usługi Telebus.

Krakowski przewoźnik rozpisał przetarg na dostawę czterech pojazdów Mini w grudniu ubiegłego roku. MPK chce wyleasingować pojazdy na okres 8 lat, a następnie będzie miał możliwość wykupu autobusów.

Pojazdy maja być nowe i powinny uwzględniać możliwość podróżowania w nich przez wszystkich pasażerów, także tych z niepełnosprawnościami. Napęd nowym minibusom mają zapewniać silniki o mocy minimum 120 KM. Pojazdy mają spełniać normę emisji Euro VI. Długość autobusów określono w przedziale 5,8-7,6 metra długości. Pojazdy mają zabierać na swój pokład co najmniej 20 osób, z czego minimum 8 na miejscach siedzących. 

Oferty złożyły dwie firmy. Konsorcjum Automet i Millennium Leasing, które wyceniło dostawę na niewiele ponad 4,687 miliona złotych oraz konsorcjum PKO Leasing i MMI z ceną niespełna 6,061 miliona złotych. Pierwsze z wymienionych konsorcjów zaproponowało dostawę pojazdów Mercedes-Benz/Automet, typ 906CA50C, Sprinter 517, natomiast MMI chce dostarczyć pojazdy IVECO 72C URBY. Budżet MPK wynosił niecałe 3,813 miliona złotych.

Wygrało konsorcjum firm Automet i Millenium Leasing. Druga oferta nie podlegała ocenie. Na dostawy przeznaczono dziewięć miesięcy od zawarcia umowy.

(JS)

1 KOMENTARZ

Najnowsze

Co w Krakowie