Czy w Krakowie będzie więcej pułapek na dziki?

Radni z klubu Kraków dla Mieszkańców chcą, by w Krakowie stanęło więcej pułapek na dziki. Ich zdaniem odłownie tych zwierząt mogłyby stanąć w czterech lub pięciu miejscach.

Pierwsza pułapka na dziki pojawiła się w Krakowie w marcu 2021 roku. Odłownia stanęła na Ruczaju i szybko okazała się skuteczna. A kiedy w czerwcu stado dzików zagościło na osiedlu Podwawelskim, pułapka została tam przeniesiona i już pierwszego dnia wpadło w nią 20 zwierząt. Ostatnia informacja o odłowieniu dzików pochodzi lipca – wtedy dwa stadka dzików zostały wyłapane dzięki odłowni, a potem wywieziono je poza miasto.

Fot. Facebook Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Tomaszowicach

Sygnały o dzikach pochodzą jednak z niemal wszystkich części miasta. To już nie tylko Borek Fałęcki czy Ruczaj, ale także choćby Czyżyny czy Bronowice. Z tego powodu zasadnym wydaje się zwiększenie liczby odłowni” – czytam w projekcie uchwały przygotowanym przez klub radnych Kraków dla Mieszkańców. Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt w Tomaszowicach, z którego inicjatywy stanęły odłownie w Krakowie i który za nie odpowiada, w mieście powinno być cztery lub pięć pułapek na dziki.

Cała rodzina dzików odłowiona - akcja Straży Miejskiej

Zdjęcie 1 z 18

(GS)

Najnowsze

Co w Krakowie