Mgiełki to kosmetyki w płynnej postaci, które rozpyla się na skórę. W zależności od wybranego preparatu pełnią one różne funkcje – odświeżają, nawilżają, utrwalają makijaż. Te rozświetlające dodatkowo nadają skórze piękny, naturalny blask i maskują ewentualne niedoskonałości. Dowiedz się więcej na ten temat i sprawdź, jak wybrać oraz używać mgiełkę rozświetlającą!
Mgiełka rozświetlająca na co dzień czy specjalne okazje?
Za efekt rozświetlający odpowiadają pigmenty o różnej masie cząsteczek. Te większe dają wrażenie brokatu, doskonale nadają się na imprezy typu Sylwester i nie tylko. Z kolei perłowe mikrocząsteczki rozpraszają światło w różnych kierunkach, sprawiając, że skóra wygląda świeżo, naturalnie i promiennie. Z takiego efektu jak najbardziej można korzystać na co dzień!
Moda na matowe wykończenie szybko mija. Taka skóra wydaje się poważna, zmęczona i znacznie starsza – bez blasku wszelkie zmarszczki, nierówności, czy nawet przebarwienia stają się bardziej widoczne.
Efekt promiennej twarzy oraz innych partii ciała można uzyskać z pomocą różnych kosmetyków – kremów, balsamów, pudrów. Idealną opcją dla skóry, która potrzebuje podkreślenia naturalnego piękna, jest również mgiełka rozświetlająca. Jest to kosmetyk, w którym składniki aktywne i mikropigmenty rozproszono w płynie, dające efekt glow. Preparat taki można z łatwością rozpylić za pomocą atomizera, ciesząc się energetyzującym połyskiem.
Mgiełka rozświetlająca jako wielofunkcyjne wsparcie urody
Dobrej jakości kosmetyków rozświetlających absolutnie nie należy kategoryzować jako preparaty przeznaczone wyłącznie do podkreślenia urody czy spotęgowania efektu nałożonego makijażu. Od mgiełki rozświetlającej masz prawo oczekiwać multifunkcyjności w postaci:
- nawilżenia,
- odżywienie,
- odświeżenia,
- opóźnienia procesów starzenia,
- ochrony,
- utrwalenie makijażu.
Na co zwracać uwagę wybierając mgiełkę rozświetlającą?
Jeśli zależy Ci na wielofunkcyjnym kosmetyku, zwracaj uwagę na rodzaj zastosowanych pigmentów oraz przede wszystkim na skład. Kosmetyk taki rozpyla się z odległości, dlatego mamy ograniczoną kontrolę co do zastosowania na poszczególne partie twarzy. Mgiełka rozświetlająca musi więc być delikatna również dla okolicy oczu czy ust. Aby jednocześnie była funkcjonalna, nie może zabraknąć w niej składników o różnych właściwościach, takich jak np.:
- woda kokosowa – źródło witamin i minerałów kondycjonujących i odżywiających skórę;
- prolina – aminokwas stymulujący przebudowę skóry i intensywnie nawilżający;
- trehaloza – składnik o silnym działaniu nawilżającym;
- sok z liści aloesu – odżywiający, ochronny, kojący i gwarantujący uczucie świeżości; dba również o barierę hydro-lipidową i sprężystość skóry.
Równie ważny jest zapach. W dużej mierze to on pobudza zmysły i sprawia, że używanie mgiełki rozświetlającej jest źródłem przyjemności. Doskonale jako woń dodająca energii sprawdzają się nuty owocowe, np. pomarańcze, mango, czy limonki, przełamane karmelem i wanilią.
Jak prawidłowo stosować mgiełkę rozświetlającą?
Mgiełki rozświetlające dzieli się na te odpowiednie do twarzy, ciała lub uniwersalne. Ich aplikacja jest niezwykle prosta. W przypadku cery wystarczy zamknąć oczy i rozpylić kosmetyk z odległości ok. 30 cm. Jeśli zależy Ci na utrwaleniu make-upu, zastosuj mgiełkę jako ostatni etap porannej rutyny pielęgnacyjnej. Możesz też zaaplikować ją przed nałożeniem makijażu – wówczas sprawdzi się doskonale jako baza wygładzająca cerę i zwiększająca przyczepność kosmetyków stosowanych w następnych krokach.
Wybierając mgiełkę, subtelnie odbijającą światło warto rozpylać ją także na szyi i dekolcie. Odrobiną preparatu możesz spryskać także ramiona i uda. Gdy tylko poczujesz, że tracisz siłę, zastosuj mgiełkę również w trakcie dnia, czerpiąc energię ze stymulacji zmysłu węchu. Wieczorem natomiast, po zmyciu z siebie pozostałości po ciężkim dniu, potraktuj odświeżającą mgiełkę rozświetlającą jako źródło pozytywnej energii oraz ukojenia dla ciała i zmysłów.