Disco polo rządzi podczas kampanii wyborczej! Oto najdziwniejsze piosenki! [wideo]

Szybkie samochody, piękne kobiety i średniowieczni wojowie! Niektóre piosenki wyborcze mogą zaskakiwać kreatywnością i oryginalnością. Z kolei inne kompletnie nie wpadają w ucho i są nudne jak flaki z olejem. Ostrzegamy, tego nie da się odzobaczyć! 

Uważajcie, bo posłuchanie tej piosenki, grozi ciągłym śpiewaniem i nuceniem! Ezgotyczna Konfederacja postanowiła wykorzystać kontrowersyjną i bardzo popularną wśród młodzieży piosenkę „Ona by tak chciała” 19-letniego Ronnie Ferrari.

W klipie tytułowa królewna spaceruje uliczkami Warszawy i przygląda się plakatom wyborczym, które budzą w niej odrazę. W końcu napotyka autobus Konfederacji. Pojazd jest wypchany politykami ugrupowania, którzy tańczą i wykonują wygibasy. Tylko królewna wydaje się być nadal nieco naburmuszona. 

– Na Konfederacje głos na pewno, jeśli umiesz tylko liczyć bankroll. Na Konfederacje ja na pewno! Trzynastego daj im głos królewno – tak brzmi refren nietypowej piosenki wyborczej. 

We zwrotkach możecie usłyszeć o tym, że Jarosław Kaczyński daje 500+ i nie mówi, ile pieniędzy zabiera. „Peowce to złodzieje” i „tak kwiczą, bo to świnie oderwane od koryta”, a z kolei „Lewica to komuniści, marksiści oraz geje”. Z kolei PSL dostało się za bycie „obrotowym koalicjantem”.  

„PoloDuszek” i rycerze

Na szczególną uwagę zasługuje klip Marcina Duszka. Choć kandydat PiS w wyborach do Sejmu startuje z listy w okręgu chełmsko-zamojskim, to jego teledysk i piosenka są tak oryginalne i dziwaczne, że nie mogliśmy tego pominąć w tym zestawieniu! 

Duszek najwyraźniej jest fanem disco polo, ponieważ już podczas eurowyborów wypuścił klip, inspirowany tym nurtem muzycznym. Sam nazywał się nawet „PoloDuszkiem”. Pierwsza piosenka nie pomogła mu zostać europosłem, więc być może tym razem w wyborach do Sejmu wyborców zachęci skoczna nutka z piękną blondynką i szalonym teledyskiem?

– W Polskim Sejmie tylko dla Was, waleczny ja chce pokazać, co w duszy mej gra. W moim sercu płonie ogień, głęboko tam, on nam pozwala żyć do dnia. Tylko kilka ważnych ustaw i wreszcie ja udowodnię dziś wszystkim Wam, że nasz cel osiągnę dzisiaj – waleczny, silny Duszek Polski to ja – tak brzmi pierwsza zwrotna śpiewana przez Casandrę. 

To jeszcze nie wszystko! Kandydat jest w kościele i na uczelni, a potem spotyka się z… rycerzami! Dzięki aplikacji w telefonie zostaje graczem i walczy średniowiecznym wojownikiem PiS-u. Pokonuje wojowników z SLD, PSL i KO. Na końcu Duszek cieszy się ze zwycięstwa, przebrany w rycerską zbroje! 

Jarmarczny PSL i hardcorowy Kukiz! Tego nie da się odzobaczyć! [wideo]

Bardzo zwyczajna piosenka Lewicy

Piosenka Lewicy jest z kolei nudna… jak flaki z olejem. Przynajmniej koalicja postawiła na coś innego niż disco polo. W teledysku nie zobaczycie rycerzy, pięknych pań czy szybkich samochodów. W klipie znajdują się ujęcia z konwencji Lewicy, ale można również zobaczyć twarze liderów – Biedronia, Czarzastego czy Zandberga. 

– Spróbuj sobie wyobrazić Cichy i spokojny dom, w którym jest zawsze miejsce na dialog każdej ze stron. Tutaj nie brakuje ciepła. Tu szacunek jest, i czas o którym przecież ciągle marzy każdy z nas. Najdłuższą podróż zaczyna. Zwyczajny pierwszy krok, nim wreszcie ruszy lawina. Ty musisz mieć swój głos – tak brzmi zwrotka. 

Koalicja Obywatelska z Kaczyńskim w tle

Koalicja Obywatelska zamiast budować pozytywny przekaz i mówić o swoich sukcesach (oczywiście, jeżeli ma się czym pochwalić w tej kadencji), wolała postawić na pokazanie Jarosława Kaczyńskiego i innych czołowych polityków partii rządzącej. W efekcie w klipie jest więcej prezesa niż Kidawy-Błońskiej…

Na początku widzimy zwyczajnych młodych ludzi, ale jednocześnie słychać przemówienia Kaczyńskiego oraz premierów – Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego. Młodzi ludzie zaczynają płakać i w końcu słyszymy piosenkę. 

– Mówili Ci: zaufaj i nie wychylaj się – brzmią słowa piosenki, a zaraz po nich pokazane jest „przemówienie” posłanki Krystyny Pawłowicz. 

Dopiero na końcu teledysku z piosenką, w której cały czas słychać wypowiedzi przedstawicieli PiS-u, możemy zobaczyć nową twarz KO, czyli Kidawę-Błońską. Polityczka z uśmiechem na twarzy rozmawia ludzi, a piosenkarz przekonuje nas do zmiany na lepsze. Piosenka miała zagrzać do walki wyborców opozycji, ale wyszło jak zwykle… 

Justyna Słowikowska

Teksty publikowane w dziale Publicystyka są prywatnymi opiniami autorów. Chcesz podzielić się swoimi przemyśleniami lub wyrazić swoje zdanie na naszym portalu? Napisz: redakcja@krknews.pl

Najnowsze

Co w Krakowie