Trzy dni dla miłośników owadów

Od dziś do niedzieli w Krakowie można oglądać kolekcje żywych owadów egzotycznych i krajowych. Uniwersytet Rolniczy organizuje XX Ogólnopolskie Dni Owada.

W dniach 27 – 29 maja 2022 roku, w godzinach od 10 do 17, w budynku Wydziału Leśnego Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie (al. 29 Listopada 46), odbywać się będą XX Ogólnopolskie Dni Owada. Tegoroczne hasło przewodnie to: „Nie pozwólmy im zginąć”. Uroczyste otwarcie zaplanowano na piątek, na godzinę 11:00. Zaraz po nim wspólnie z firmą Verbena, planowane jest zasianie łąki kwietnej na terenie kampusu URK.

Przez trzy dni prezentowane będą kolekcje żywych owadów egzotycznych i krajowych – szkodników spiżarni, owadów karmowych, owadów wodnych, koprofagów, owadów społecznych, leśnych i drapieżnych. Nie zabraknie także prezentacji pajęczaków, czy kolekcji roślin i zwierząt owadożernych z Ogrodu Botanicznego UJ oraz fotografii o tematyce entomologicznej. Przedstawione będą owady preparowane, ekohotele (domki dla owadów), biżuteria entomologiczna oraz „owadzie witraże”. Zaplanowano prezentacje kolekcji motyli Muzeum Arthropoda w Bochni oraz egzotycznych okazów z Motylarni w Czaplach Wielkich – atrakcją będą żywe motyle! Najmłodsi będą mogli wykonać sobie „owadzie tatuaże” oraz skorzystać z wróżb „owadziej wróżki”. Nie zabraknie także zabaw i zajęć plastycznych. W trakcie wydarzenia odbywać się będzie kiermasz produktów pszczelich.

Dni owada na Uniwersytecie Rolniczym

Zdjęcie 5 z 5

(red, fot. UR w Krakowie)

Najnowsze

Co w Krakowie