Do Warszawy w dwie godziny. Do Gdańska w pięć. PKP Intercity obiecuje rekordowe czasy przejazdów

Od 3 września  przejazd pociągami PKP Intercity z Krakowa do Warszawy zajmie 2 godz. i 10 min. Z kolei najszybszy pociąg trasę z Krakowa do Gdańska pokona w 4 godz. i 50 min.

PKP zapowiada, że od 3 września najszybszy pociąg Intercity pokona trasę Kraków Główny – Gdańsk Główny w 4 godziny i 50 minut. To o 17 minut krócej niż dotychczas i o 6 minut krócej niż najlepszy w historii polskiej kolei czas jazdy. Również do Warszawy z Krakowa pasażerowie pojadą w krótszym czasie. Dwa składy pokonają tę trasę w 2 godziny i 10 minut, co również stanowi rekord.

PKP Intercity zapowiada też, że od 3 września zwiększy się liczba pociągów, w których podróżni będą mogli wybrać miejsce ze schematu graficznego. Do listy 100 już udostępnionych połączeń obsługiwanych składami wagonowymi z tą funkcją dołączy kolejnych 18 par połączeń. Graficzna rezerwacja miejsc pozwala wybrać konkretne miejsce w wagonie czy sprawdzić frekwencję w danym pociągu. Do niedawna funkcja ta była dostępna jedynie w spalinowych i elektrycznych zespołach trakcyjnych, które mają stałą liczbę miejsc siedzących. Od połowy lutego tego roku rozwiązanie to dostępne jest również w wybranych składach wagonowych kategorii EI

 

Do 2030 roku PKP Intercity planuje uruchomić około dwa razy więcej pociągów oraz zwiększyć liczbę pasażerów do niemal 90 mln rocznie, oferując im jednocześnie wysoki standard podróży. Aby to osiągnąć, spółka przyjęła strategię „PKP Intercity – Kolej Dużych Inwestycji”, która zakłada zainwestowanie 27 mld zł w nowoczesny tabor i infrastrukturę.

fot. materiały prasowe PKP

W tym roku narodowy przewoźnik pochwalił sie innym rekordowym przejazdem. 11 czerwca pociąg PKP Intercity ustanowił historyczny rekord czasu przejazdu na odcinku Kraków – Katowice. Pokonał go w 44 minut. Poprzedni rekord odnotowaliśmy 14 lutego 2022 roku – pociąg PKP Intercity IC Hetman przejechał wówczas odcinek Kraków – Katowice w 48 minut. 

Padł rekord wszech czasów na odcinku Kraków – Katowice

Patrycja Bliska

6 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie