Dorożki znowu nie wjadą na Rynek Główny w Krakowie

Musisz przeczytać

W związku z prognozowaną falą upałów, od 4 sierpnia, w godz. 9.30–19.00, zamknięty będzie postój dla dorożek na Rynku Głównym – informuje magistrat. Zakazany będzie również przejazd przez Rynek Główny, a także postój przed bazyliką Mariacką na ul. Mikołajskiej. Dorożkarze będą mogli korzystać z postojów zastępczych.

Zakaz wjazdu i postoju na Rynku Głównym został wprowadzony z powodu prognoz pogody zakładających temperatury powyżej 30 stopni Celsjusza. – Mając na uwadze bezpieczeństwo powożących oraz zwierząt zaprzęgowych, wszyscy powożący są zobowiązani do korzystania z wyznaczonych, zacienionych postojów zastępczych: przy Barbakanie i na alejkach Plant – w rejonie ulic Podzamcze, pomiędzy ul. Sienną a Mikołajską – informują urzędnicy.

Dorożkarze mają też obowiązek zapewnić koniom należytą ochronę przed nadmiernym obciążeniem, niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi itp., ze szczególnym uwzględnieniem przepisów ustawy o ochronie zwierząt – nie wystawiać koni na działanie warunków atmosferycznych, które zagrażają ich zdrowiu lub życiu, a w szczególności:
•chronić konie przed słońcem i skutkami upału, tj. m.in. dodatkowo/regularnie poić konie i/lub korzystać z wyznaczonych zacienionych postojów zastępczych dla pojazdów zaprzęgowych
•obserwować na bieżąco ostrzeżenia i komunikaty meteorologiczne Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej i dostosowywać sposób realizacji umowy do bieżących prognoz i ostrzeżeń udostępnianych przez IMGW.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca