Droga krzyżowa nie wróci do Parku Lotników

Stacje drogi krzyżowej nie wrócą już na drzewa w Parku Lotników. Kilka tygodni temu Zarząd Zieleni Miejskiej je zdjął tłumacząc to złym stanem kapliczek, ale nie wykluczał, że wrócą po odrestaurowaniu. Teraz prezydent Jacek Majchrowski w odpowiedzi na interpelację przewodniczącego Rady Miasta Dominika Jaśkowca informuje, że aktualnie nie ma planów ponownego montażu drogi krzyżowej na drzewach.

Droga Krzyżowa została zdemontowana w maju tego roku. Stacje drogi krzyżowej wisiały na drzewach w Parku Lotników od ponad 15 lat. Jak tłumaczył Zarząd Zieleni Miejskiej, kapliczki trzeba było zdjąć – w złym stanie były same kapliczki i podtrzymujące je taśmy. Stacje drogi krzyżowej zostały zwrócone parafii Matki Bożej Ostrobramskiej. Ta zaprotestowała i w specjalnym oświadczeniu informowała, że ma zgodę na wywieszenie stacji drogi krzyżowej w parku, a o jej zdjęciu nikt jej nie informował. ZZM zaznaczał wtedy, że droga krzyżowa po odrestaurowaniu będzie mogła wrócić do Parku Lotników.

Teraz okazuje się, że nikt się o to nie starał oficjalnie. Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski w odpowiedzi na interpelację przewodniczącego Rady Miasta Dominika Jaśkowca napisał, że do Zarządu Zieleni Miejskiej nie wpłynął żaden wniosek dotyczący montażu symboli religijnych. „… aktualnie Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie nie planuje ponownego montażu drogi krzyżowej” – poinformował prezydent Jacek Majchrowski.

I wszystko jasne po mojej interwencji Prezydent Kraków prof. Jacek Majchrowski podjął decyzję o nieprzywracaniu…

Posted by Dominik Jaśkowiec on Sunday, July 4, 2021

– Publiczna przestrzeń wypoczynku, rekreacji powinna być wolna od treści religijnych – komentuje taką odpowiedź przewodniczący Rady Miasta Dominik Jaśkowiec.

(GS)

1 KOMENTARZ

Najnowsze

Co w Krakowie