Duże utrudnienia na autostradowej obwodnicy Krakowa w Tyńcu

Musisz przeczytać

Wymiana dylatacji na węźle A4 Kraków Tyniec spowoduje poważne utrudnienia dla kierowców. Zmiana organizacji ruchu rozpocznie się już w nocy z piątku na sobotę (17-18 września).

Na węźle A4 Kraków Tyniec trzeba wymienić wyeksploatowane dylatacje. Wymiana jest niezbędna z powodu zniszczenia urządzenia. Będzie się to wiązało z utrudnieniami w ruchu pojazdów i ograniczeniem prędkości, ale do dyspozycji kierowców będą po dwa pasy ruchu w każdym kierunku A4 – informuje Iwona Mikrut z krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

W nocy z 17.09. na 18.09.2021 r., od godz. 20.00. rozpocznie się zmiana organizacji ruchu. Liniami żółtymi zostaną wyznaczone tymczasowe pasy ruchu na obydwu jezdniach. W trakcie tych prac ruch odbywał się będzie po jednym pasie, na każdej jezdni. Przewidywany czas utrudnienia do godz.6.00.

Fot. GDDKiA Kraków

Następnej nocy – z 18.09. na 19.09.2021 r. od godz. 20.00 do 6.00 ustawiane będą betonowe wygrodzenia oddzielające tymczasowe pasy ruchu na jezdni północnej (relacja Katowice – Kraków) i zamknięty zostanie pas zjazdowy na węzeł. W trakcie remontu zjazd będzie się odbywał z lewego pasa.

Od godz.7.00. w poniedziałek 20.09.2021 rozpoczną się prace związane z wymianą dylatacji na prawej jezdni obiektu, na węźle Tynieckim w kierunku Tarnowa (km 409+050). Ruch w obydwu kierunkach, czyli Tarnów – Katowice i Katowice – Tarnów, odbywał się będzie na dwóch pasach, ale z ograniczeniami prędkości.

Prace będą prowadzone etapowo:

I etap: na jezdni północnej będą wyznaczone 2 pasy ruchu w kierunku Katowic (ograniczenie prędkości do 80km/h) oraz 1 pas w kierunku Rzeszowa (do 60km/h). Na jezdni południowej ruch będzie się odbywać lewym pasem (do 60km/h). Czas trwania etapu ok 9 dni.

II etap: na jezdni północnej będą wyznaczone 2 pasy ruchu w kierunku Katowic oraz 1 pas w kierunku Rzeszowa. Na jezdni południowej ruch będzie się odbywać pasem zjazdowym. Czas trwania etapu wyniesie ok. 9 dni.

– Bezpośrednio po zakończeniu wymiany dylatacji na jezdni południowej/prawej (Katowice-Rzeszów) przystąpimy do wymiany dylatacji na jezdni północnej (w km 408+980), gdzie prace będą prowadzone w analogiczny sposób – zaznacza Iwona Mikrut.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca