Dwa miesiące utrudnień koło dawnego hotelu Forum. Ruch wahadłowy w tunelu

W najbliższy poniedziałek, 18 grudnia, kierowcy korzystający z tunelu pod ul. Marii Konopnickiej w okolicy dawnego hotelu Forum, muszą liczyć się z utrudnieniami.  Wszystko z powodu wprowadzenia ruchu wahadłowego, który będzie kierowany przez sygnalizację świetlną. Utrudnienia dotkną również pieszych i rowerzystów. Nowa organizacja ruchu w tym miejscu potrwa do 16 lutego 2024 roku. 

Powodem utrudnień w ruchu jest zapowiadana od dawna inwestycja deweloperska u zbiegu ulic M. Konopnickiej i Barskiej. W planie jest hotel, ale także apartamenty i garaż podziemny. Wjazd będzie poprowadzony od ul. Barskiej i stąd właśnie konieczność ingerencji w obecny układ drogowy.

Do czasu zakończenia  remontu mostu Dębnickiego, drogowcy obiecali , że utrudnienia na ulicy Barskiej nie będą zbyt uciążliwe. Most Dębnicki jest już całkowicie przejezdny, więc teraz można wprowadzić nową organizację ruchu.

18 grudnia deweloper przystąpi do kolejnego etapu prac, polegającego na przebudowie sieci wodnej oraz budowie kanalizacji teletechnicznej i elementów liniowych (krawężniki drogowe). Wygrodzeniu robót będzie podlegać większy zakres, tj. połowa jezdni na odcinku od ul. Komandosów do wyjazdu z tunelu pod ul. M. Konopnickiej – w pierwszej kolejności jezdnia południowa.

W związku z powyższym zaplanowano wprowadzenie ruchu wahadłowego, kierowanego poprzez sygnalizację świetlną. W razie konieczności wdrożone zostanie ręczne kierowanie ruchem przez osoby do tego uprawnione. Dotychczasowe przejścia dla pieszych na ul. Barskiej i Komandosów zostaną zlikwidowane i zastąpione przejściami tymczasowymi, zlokalizowanymi nieco dalej, poza zakresem prac. Taka organizacja potrwa do 16 lutego 2024 r.

Patrycja Bliska 

Jak zaprojektować łazienkę? Projekt ze sklepu vs architekt wnętrz

3 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie