Dwa tygodnie bez tramwajów na ul. Kocmyrzowskiej (INFORMATOR)

Od 22 kwietnia do 5 maja będą trwały prace przy podłączaniu nowego układu torowego w rejonie węzła drogi S7 do istniejącego torowiska na ulicy Kocmyrzowskiej. W tym czasie ruch tramwajów na tej ulicy zostanie wstrzymany, a linie nr 1 i 5 zostaną skierowane do pętli przy rondzie Hipokratesa.

Trwa przebudowa ulicy Kocmyrzowskiej. Mieszkańców Nowej Huty muszą się przygotować na poważne utrudnienia w komunikacji miejskiej

Zmiany w komunikacji tramwajowej:

  • linia nr 1 – będzie kursować po trasie objazdowej: „Cichy Kącik” – … – rondo Kocmyrzowskie im. ks. Gorzelanego, al. Andersa, ul. Broniewskiego – „Rondo Hipokratesa”
  • linia nr 5 – będzie kursować po trasie objazdowej: „Krowodrza Górka” – … – rondo Kocmyrzowskie im. ks. Gorzelanego, al. Andersa, ul. Broniewskiego – „Rondo Hipokratesa”.

Zastępcza komunikacja autobusowa:

  • linia nr 701 – będzie kursować bez zmian na trasie „Czyżyny Dworzec” – „Wzgórza Krzesławickie”.

Zasady zachowania ważności biletów okresowych: Bilety okresowe zachowują ważność na trasach stałych i zmienionych, a ponadto bilety wykupione na linie tramwajowe nr 1 i 5 będą ważne: w autobusach linii nr 122 i 422 na odcinku „Wzgórza Krzesławickie” – „Rondo Kocmyrzowskie im. ks. Gorzelanego”, w autobusach linii nr 142 i 442 na odcinku „Os. Na Stoku Szkoła” – „Zajezdnia Nowa Huta”, w autobusach linii nr 149 na odcinku „Wzgórza Krzesławickie” – „Wańkowicza”, w autobusach linii nr 202, 212, 222, 232 i 262 na odcinku „Wzgórza Krzesławickie” – „Czyżyny Dworzec” Na całej trasie linii autobusowych nr 701 i 752.

Ulica Kocmyrzowska zapewnia połączenie pomiędzy już rozbudowaną drogą wojewódzką nr 776 w gminie Kocmyrzów-Luborzyca, a aktualnie budowaną drogą ekspresową S7, która stanowić będzie fragment czwartej obwodnicy drogowej miasta.

 

Najnowsze

Co w Krakowie