Dwukondygnacyjna hala sportowa ukończona (ZDJĘCIA)

Przy Szkole Podstawowej nr 89 na osiedlu Piastów zakończono budowę dwukondygnacyjnej hali gimnastycznej wraz z zapleczem. Obiekt został przyłączony do budynku szkoły. Prace budowlane rozpoczęły się w czerwcu 2022 roku. W tym roku zostaną udostępnione jeszcze dwie hale: sportowa przy 8 LO Kraków na Grzegórzkach oraz sportowo-widowiskowa na terenie XXX LO na os. Dywizjonu 303  – mówi podczas oficjalnego otwarcia wiceprezydent Krakowa Andrzej Kulig. 

Główną część obiektu na I piętrze stanowi sala sportowa o wymiarach boiska 39,30 m x 26,10 m. Zapewnia pełnowymiarowe boisko do gry w koszykówkę i siatkówkę oraz boisko do piłki ręcznej/futsalu. Jest też możliwość podziału sali na mniejsze pola gry – trzy sektory, każdy z pełnowymiarowym boiskiem do gry w siatkówkę. Na parterze obiektu znajdują się dwie sale fitness.

Pozostała część hali sportowej została przeznaczona na potrzeby zaplecza sanitarno-szatniowego oraz pomieszczeń technicznych. Zaplecze składa się z sześciu zespołów szatni z natryskami, kabinami WC i umywalkami. Dwa zespoły są przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

fot. ZIS w Krakowie 

Patrycja Bliska

Basen z kulkami i tor przeszkód. Psy z krakowskiego schroniska zyskały plac zabaw

 

 

Najnowsze

Co w Krakowie