Od dziś także w Krakowie. Rusza wypożyczalnia skuterów elektrycznych

Zazdrościliśmy innym miastom, ale już nie trzeba. Dziś w Krakowie działalność rozpoczyna wypożyczalnia elektrycznych skuterów.

Sieć skuterów uruchamia firma Blinkee, która wcześniej uruchomiła podobny projekt w Gdańsku, Poznaniu i Warszawie. Skutery wypożyczać będzie można za pomocą specjalnej aplikacji na telefon, która pomoże również zlokalizować najbliższy wolny pojazd.

Na początek liczba skuterów będzie niewielka. Od piątku w Krakowie dostępnych będzie 20 skuterów. Jeśli usługa zyska popularność, w przyszłym roku liczba pojazdów zostanie powiększona.

– Mamy świadomość współczesnych problemów w zatłoczonych aglomeracjach miejskich. Poprzez propozycję użytkowania naszych skuterów chcemy dawać ludziom wybór. Jest to dodatkowy sposób komunikacji po mieście, który pozwoli skrócić czas podróży nawet o 70 procent w porównaniu do komunikacji miejskiej czy własnego samochodu – mówi Marcin Maliszewski, jeden z współtwórców Blinkee, cytowany przez Gazetę Krakowską.

 

Koszt? Wypożyczać skuter można na dwa sposoby. Albo płacąc 50 groszy za każdą rozpoczęta minutę jazdy. Albo na podstawie miesięcznego abonamentu. Dostępne są trzy warianty – najtańszy kosztuje 139 zł za miesiąc i gwarantuje 20 minut jazdy dziennie. Najdroższy – 199 zł miesięcznie i 60 minut jazdy.

Skutery to skuteczny sposób na omijanie korków. Skorzystacie?

(wm)

fot. Blinkee

Najnowsze

Co w Krakowie