E-wizyty w ZUS coraz popularniejsze w Małopolsce

Jak informuje ZUS już ponad ośmiuset klientów skorzystało z e-wizyty w małopolskich placówkach. Niemal 450 wideorozmów przeprowadzili eksperci krakowskiego oddziału. To najwięcej w Polsce.

E-wizyta to bezpieczna i wygodna forma komunikacji, bez konieczności osobistej obecności w placówce ZUS. To ważne udogodnienie szczególnie teraz w czasie pandemii. Nowa usługa zyskuje coraz większą popularność również w pozostałych placówkach ZUS w Małopolsce.

W chrzanowskim oddziale przeprowadzono ponad 160 wideorozmów. W Nowym Sączu eksperci rozmawiali przez internet z 134 klientami. W tarnowskim ZUS natomiast z tej e-usługi skorzystało niemal 80 osób.

W całym kraju z e-wizyty skorzystało 8,2 tys. klientów. Zadawali pytania dotyczące przede wszystkim emerytur i rent (2,6 tys.), zasiłków (2,3 tys.) oraz kwestii związanych z prowadzeniem firmy, w tym także pomocy w ramach Tarczy Antykryzysowej (2,1 tys.). Ponad tysiąc osób chciało potwierdzić profil na Platformie Usług Elektronicznych.

Podczas e-wizyty w ZUS można skonsultować się również z doradcą do spraw ulg i umorzeń. Doradca na podstawie informacji przekazanych przez klienta wskaże najdogodniejsze formy uregulowania zobowiązań wobec ZUS.

(ko)

Najnowsze

Co w Krakowie