Echa szokującej lekcji religii. Uczniowie podpisują się pod petycją!

Homoseksualizm to zaburzenie, które można leczyć m.in. elektrowstrząsami – to fragment prezentacji, którą przesłał uczniom katecheta z I LO w Limanowej

Przypomnijmy, że wikariusz w limanowskiej parafii i katecheta w I Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Orkana w Limanowej w ramach lekcji religii, rozesłał swoim uczniom kontrowersyjną prezentację. „Homoseksualizm jest chorobą (zaburzeniem) wywołaną przez hormony, zaburzony rozwój lub złe traktowanie dziecka we wczesnych fazach rozwoju. Stosunki homoseksualne są grzeszne, gdyż wykluczają prokreację. Sama natura pokazuje, że dwie osoby tej samej płci nie pasują do siebie (chociażby ze względu na organy rozrodcze)” – to jej fragment, który przytaczał serwis limanowa.in.

Katecheta przedstawił też uczniom różnorodne „metody leczenia” homoseksualizmu, a wśród nich elektrowstrząsy. Ksiądz już zdążył przeprosić. „Moim celem nie było krzywdzenie czy obrażanie kogokolwiek, lecz zaprezentowanie nauczania Kościoła” – napisał w oświadczeniu. Został też upomniany przez kurię.

– Nie przekonują mnie te tłumaczenia – powiedział Tomek Tobiasz, absolwent liceum w materiale stacji TVN, który stworzył petycję w sprawie księdza i jego prezentacji. – Wzywamy panią dyrektor i ciało pedagogiczne do publicznego potępienia skandalicznych treści przekazanych na lekcji religii – dodał.

Pod petycją podpisało się już kilkaset osób. Chcą, żeby wobec księdza zostały wyciągnięte konsekwencje. Kacper, absolwent liceum, zwraca uwagę, że pod petycją podpisują się osoby głęboko wierzące, które nie godzą się na utożsamianie Kościoła z tego typu treściami. – Młodzież, jak się okazuje, jest już bardzo wrażliwa na tego typu tematy. Natomiast wydaje się, że dorośli jeszcze być może nie do końca – ocenia Tobiasz.

Jak już informowaliśmy zawiadomienie do prokuratury w tej sprawie złożył Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

(ko) 

Najnowsze

Co w Krakowie