Krakowski producent konserw rzemieślniczych rozpoczyna emisję akcji

Ed Red S.A., producent konserw rzemieślniczych, rusza z crowdfundingową emisją akcji w ramach oferty publicznej. Emisja rozpoczyna się we wtorek 15 listopada na platformie beesfund.com.

Przedmiotem zapisów jest 4000 akcji, cena emisyjna to 230 złotych. Z emisji akcji spółka zamierza pozyskać 920 tys. złotych. – Pozyskane fundusze chcemy przeznaczyć na rozwój technologii produkcji, aby zwiększyć możliwości dostarczania na rynek nawet do 200 tysięcy puszek miesięcznie – mówi Grzegorz Kłos, prezes Ed Red. Spółka zamierza docelowo zwiększyć sprzedaż w Polsce, pozyskać nowe rynki zagraniczne i stać się stać się europejskim liderem produkcji konserw premium.

Ed RED to producent jedzenia w puszkach o jakości restauracyjnej. Do niedawna ED RED był siecią restauracji z jedzeniem premium, jego główną specjalnością były steki. W czasie pandemii poszerzono działalność o sprzedaż dań w puszkach. Idea ta okazała się wielkim sukcesem. Sprzedaż konserw została uruchomiona w czerwcu 2020 roku, oferując początkowo 5 rodzajów konserw i zbierając feedback od pierwszych klientów. Ed Red obecny jest nie tylko na rynku polskim. Spółka rozwija sprzedaż na rynku niemieckim a w najbliższych latach planuje wejście na rynek brytyjski
i rozpoczęcie sprzedaży w Stanach Zjednoczonych.

Obecnie finalizujemy zakup 40% udziałów w innowacyjnej spółce z branży spożywczej produkującej dobro komplementarne w stosunku do naszych produktów. Spółki uzupełniają się kompetencjami i łącząc zespoły uzyskamy lepsze wyniki w obu spółkach, przy równoczesnym obniżeniu kosztów. Jeśli dojdziemy do porozumienia, a wszystko wskazuje, że tak, to planujemy w krótkim czasie rozpocząć kolejną emisję akcji – zdradza Grzegorz Kłos.

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie