„Forbes” opublikował ciekawe zestawienie. Które małopolskie firmy są najprężniejsze?

Musisz przeczytać

Magazyn opublikował zestawienie najszybciej rozwijających się polskich firm, wśród z nich znalazły się 324 z Małopolski.

„Małopolskie to stosunkowo zamożne województwo – czwarte pod względem produktu krajowego brutto. W tym roku Małopolska ma 324 Diamenty, co daje jej 5. miejsce w zestawieniu” – czytamy na stronie magazynu.

Siedziba połowy laureatów Diamentów Forbesa 2021 mieści się w Krakowie i jego powiecie – w sumie 162 firmy. Ich przekrój branżowy jest bardzo zróżnicowany: od największych, osiągających przychody powyżej 500 mln zł (Biuro Techniczno-Handlowe BTH Import Stal), po lokalne firmy transportowe czy budowlane.

Tegorocznym Liderem małopolskich Diamentów jest Przedsiębiorstwo Budowlane Dermex z Chełmka, którego przychody w 2019 roku wyniosły 7,8 mln zł. Drugie miejsce należy do firm Hymon z Tarnowa, podium zamyka Forbau Konstrukcje z Krakowa.

Tutaj znajdziecie zestawienie laureatów z Małopolski. Warto pamiętać, że dane pochodzą za 2019 rok, a więc pokazują rozwój małopolskich firm przed wybuchem pandemii koronawirusa.

(ko)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca