Fundacja Zdrowia Publicznego przekazała świąteczne dary studentom z Ukrainy

Fundacja Zdrowia Publicznego na ręce studentów pochodzących z Ukrainy, którzy kształcą się w Krakowie, przekazała świąteczne dary, m.in. pieczywo, ciasta wielkanocne, żurek, wędliny i inne smakołyki.

Dary zostały przekazane w Domu Studenckim „Atol” Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. W akademiku tym mieszka ponad 100 studentów z Ukrainy, uczących się m.in. w Krakowskiej Akademii im. A. Frycza Modrzewskiego, Uniwersytecie Pedagogicznym oraz Uniwersytecie Jagiellońskim.

Po wybuchu wojny, do wielu studentów przybyły rodziny szukające schronienia w Polsce. Zakup świątecznej żywności przez Fundację Zdrowia Publicznego był możliwy dzięki wsparciu jej działań charytatywnych przez firmę Elektror Airsystems sp z o.o. W przekazaniu darów, oprócz przedstawicieli Fundacji wzięła udział Pełnomocniczka Rektora Krakowskiej Akademii im. A. Frycza Modrzewskiego ds. pomocy studentom z Ukrainy, prof. KAAFM dr hab. Julia Stanek. Pyszności dostarczyła Piekarnia „Buczek” z Krakowa oraz Zakłady Mięsne „Kołdras” z Proszówek.

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie