Gang nieletnich napadł na… automat do gier

„Gang nieletnich usiłował okraść automat do gier” – tak małopolska policja zatytułowała komunikat o włamaniu do automatu do gier i złapaniu sprawców. Przestępstwa dopuścili się czterej chłopcy, najmłodszy miał 12 lat.

Jak informuje policja. pod koniec września 2021 roku w jednej z galerii handlowych na terenie Nowego Targu doszło do włamania do automatu do gier. W związku z popełnionym przestępstwem złożono w nowotarskiej komendzie formalne zawiadomienie. W sprawie zostało wszczęte dochodzenie. – Policjanci zebrali dowody, przesłuchali świadków, zabezpieczyli ślady oraz nagrania monitoringu. Podczas prowadzonych czynności ustalono, że za sprawą usiłowania kradzieży z włamaniem stoi czterech chłopców z Nowego Targu, w wieku od 12 do 16 lat – relacjonują policjanci.

Mundurowi odtworzyli przebieg napadu zorganizowanego przez „gang nieletnich”. Podczas „skoku” najstarszy z nich, 16-latek osłaniany przez 15-latka, zniszczył zamek w drzwiczkach od automatu do gier i próbował ukraść monety. Dwóch chłopców w wieku 12 i 14-lat stało „na czatach” i pilnowało, czy ktoś nie nadchodzi. – Ostatecznie nie udało im się ukraść pieniędzy, bo … kasetka była pusta – przyznają mundurowi.

Dwóch najstarszych członków „gangu” było dobrze znanych policjantom z Zespołu ds. Nieletnich – m.in. za kradzieże. Najstarszy z grupy za swoje postępowanie i czyny karalne obecnie przebywa już w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym. W listopadzie, materiały w sprawie usiłowania włamania zostały przekazane do Sądu Rejonowego w Nowym Targu Wydział III Rodzinny i Nieletnich z uwagi na wiek chłopców.

Za popełniony czyn karalny, sąd może zastosować środki przewidziane w ustawie o postępowaniu w sprawach nieletnich np. ustanowić nadzór odpowiedzialny rodziców, zastosować nadzór kuratora, skierować do organizacji zajmującej się pracą z nieletnimi o charakterze wychowawczym czy terapeutycznym, orzec umieszczenie w młodzieżowym ośrodku wychowawczym lub w zakładzie poprawczym-terapeutycznym.

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie