Gdzie w Krakowie zrobić przegląd auta?

Przeglądy i diagnostyka auta są ważne nie tylko ze względu na przepisy. To także solidna gwarancja bezpieczeństwa i komfortu psychicznego dla kierującego oraz pasażerów. Gdzie warto zrobić przegląd w Krakowie? Jakie stacje diagnostyczne oferują najbardziej kompleksowe usługi? Podpowiedź – mamy zdecydowanego faworyta!

Okresowy przegląd auta – dlaczego jest konieczny?
Zanim jeszcze przyjrzymy się bliżej dostępnym w Krakowie serwisom, odpowiedzmy na podstawowe pytanie: po co w ogóle robimy przegląd samochodu?

Cóż, jazda własnym samochodem to wielkie udogodnienie, ale nie da się ukryć, że wiąże się z nią także sporo obowiązków. Jeśli minęły już trzy lata od daty pierwszej rejestracji auta, przeglądy należy robić co roku. Żaden kierowca nie lubi, żeby go do czegoś zmuszać, ale przepisy są tu nieubłagane – wykonanie przeglądu samochodu jest obowiązkowe. Jego zaniechanie może grozić wysokimi mandatami lub nawet zakazem dalszej jazdy.

Ale warto na tę sprawę spojrzeć także od innej strony. Nie chodzi tu przecież tylko o uniknięcie mandatu, a o bezpieczeństwo, zdrowie i życie wszystkich użytkowników drogi. Użytkowanie samochodu ma być przecież synonimem komfortu i przyjemności – warto zadbać, by nie działo się z nim nic, co może wzbudzić niepokój.

Sprawne hamulce, zawieszenie czy oświetlenie to podstawy, w przypadku których dobrze jest polegać na gwarancji specjalistycznego serwisu. Regularne przeglądy auta pozwalają też na wykrycie potencjalnych usterek wcześniej, co pozwoli zapobiec większym kosztom napraw w przyszłości. Jeśli usterka zostanie wykryta we wczesnym stadium, jest szansa na jej naprawę bez konieczności wymiany większych elementów, co oznacza mniejszy wydatek dla właściciela pojazdu.

Przegląd samochodu w Krakowie w 2023 – serwis GEMMA na topie!

Gdzie warto zrobić serwis pojazdu w tym roku w Krakowie i okolicach? Na początku artykułu sugerowaliśmy, że mamy już pewien pomysł. Teraz odsłaniamy lidera: to serwis GEMMA, działający od 1977 zespół pasjonatów motoryzacji, obecnie zrzeszony w autoryzowanej sieci serwisów Bosch Car Service.

GEMMA w Krakowie to miejsce, gdzie przegląd samochodu przebiegnie ekspresowo, sprawnie i bez ukrytych kosztów. Jednocześnie jest to serwis wyposażony w tak szeroką gamę nowoczesnych rozwiązań diagnostycznych, że kierowcy, którzy potrzebują bardziej zniuansowanego przeglądu, z pewnością się nie zawiodą.

W serwisie GEMMA można skorzystać z kilkudziesięciu usług z zakresu mechaniki samochodowej, a także wymienić opony, olej, poddać regeneracji filtr DPF/FAP czy oczyścić i odgrzybić klimatyzację. Dostępna jest też świetnie wyposażona myjnia, a także sklep z autoryzowanymi częściami samochodowymi, akumulatorami, filtrami i olejami oraz kosmetykami do pielęgnacji auta. Krakowscy miłośnicy motoryzacji bywają tu regularnie!

Dynamiczna wymiana oleju w GEMMA – nowoczesny sposób na sprawną skrzynię biegów

Wymiana oleju co kilka lat to konieczność, jeśli zależy nam na bezproblemowej eksploatacji samochodu. W serwisie GEMMA stosowany jest w tym celu specjalistyczny proces dynamicznej wymiany oleju, który zwiększa żywotność instalacji oraz zapobiega ewentualnym usterkom.

Przy tradycyjnej metodzie wymiany oleju nie można w całości pozbyć się zużytego płynu smarującego. Jego pozostałości dostają się niekiedy do różnych elementów instalacji, co bywa przyczyną awarii. Dynamiczna wymiana oleju, jaką proponuje kierowcom zespół GEMMA, całkowicie eliminuje ten problem.

W jej przebiegu główną rolę gra urządzenie, które usuwa całość starego oleju z instalacji, a w tym samym czasie wlewany jest do niej nowy płyn smarujący. To szybka, niedroga usługa, o skuteczności której przekonały się już tysiące kierowców. Planowany przegląd auta z automatyczną skrzynią biegów w Krakowie? Warto przy tej okazji skorzystać z dynamicznej wymiany oleju w GEMMA!

Przegląd w GEMMA oleje – ekipa, której nie umknie żadna usterka!
Jak wiadomo, w trakcie przeglądu sprawdzane są między innymi elementy takie jak układ hamulcowy, zawieszenie, układ kierowniczy, oświetlenie, silnik i jego elementy, w tym filtry, olej, pasek rozrządu i wiele innych. Wszystko po to, aby upewnić się, że samochód może być użytkowany bez obaw o bezpieczeństwo.

Tyle teoria. A jak bywa z praktyką? Pokazuje ona, że kierowcy nie zawsze czują się bezpiecznie, pozostawiając samochód do przeglądu w typowym serwisie. Nie chodzi tu bezpośrednio o błędy, jakie może popełnić mechanik, a o dodatkowe usługi, jakie niekiedy mogą zostać doliczone do rachunku. Dlatego właśnie serwis GEMMA w Krakowie wysuwa się na prowadzenie przed konkurencję. Tutaj kierowcy wiedzą dokładnie, jakie są ceny poszczególnych usług – a są naprawdę atrakcyjne! – i za co płacą. Nie ma miejsca na niedomówienia!

W serwisie GEMMA klienci mogą liczyć na przegląd dostosowany do ich potrzeb i wymagań. Serwis oferuje zarówno podstawowe przeglądy eksploatacyjne, wymagane przepisami prawa, jak i bardziej zaawansowane usługi. Diagnostyka komputerowa samochodu, stosowana przez zespół GEMMA, pozwala na sprawne i precyzyjne poszukiwanie usterek. Stwarza to szansę na ich usunięcie, zanim jeszcze zaczną stanowić prawdziwy problem – to krok w stronę większego bezpieczeństwa na drodze, ale też znaczna oszczędność. Podsumowując – polecamy bez najmniejszych wątpliwości!

Najnowsze

Co w Krakowie