Grodzki Urząd Pracy pomaga w zatrudnieniu obcokrajowców

fot. Pixabay

Przedsiębiorcy borykają się z coraz większymi problemami ze znalezieniem rąk do pracy. Wielu z nich decyduje się na zatrudnienie obcokrajowców, w dużej mierze naszych sąsiadów zza wschodniej granicy. Jest to jednak skomplikowane i wiele firm ma trudności z odnalezieniem się w gąszczu biurokratycznych procedur. O pomoc w rozwianiu wątpliwości można się zwrócić do Grodzkiego Urzędu Pracy.

Tylko w 2018 roku Grodzki Urząd Pracy wydał prawie 23 tys. informacji starosty na temat braku możliwości zaspokojenia potrzeb kadrowych pracodawcy, 290 zezwoleń na pracę sezonową oraz wpisał do rejestru niemal 35 tys. oświadczeń o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi. Około 9,5 tys. oświadczeń zostało wpisanych na wniosek zgłoszony drogą elektroniczną za pomocą portalu praca.gov.pl.

W tym roku GUP zarejestrował już 10 tys. oświadczeń o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi – ponad połowę z nich złożono przez internet.

Urząd zachęca do tej formy jako szybszej i wygodniejszej. Wystarczy posiadać profil zaufany na platformie e-PUAP lub podpis elektroniczny.

Zobacz także